Gündem Haberleri

  Doktora 12 yıllık arkadaşından tuzak

  Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN, (DHA)
  28.01.2012 - 11:43 | Son Güncelleme:

  SAMSUN’da Y.Y. adlı doktara "Kurduğumuz örgütün finansörü olarak görünüyorsun" diyerek 200 bin lirasını gasp eden 4 şüphelidineh 2’si, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Olay İlkadım İlçesi’nde 5 gün önce meydana geldi. İddiaya göre bir süre ilaç mümessilliği yaptıktan sonra emlakçılığa başlayan 36 yaşındaki Vedat K., 12 yıldır tanıdığı 43 yaşındaki ortopedi uzmanı doktor Y.Y.’den zaman zaman borç para alıp geri ödedi. Daha sonra işleri bozulan Vedat K. çeşitli tarihlerde doktordan toplam 200 bin TL’ye yakın para alıp bu kez geri ödemedi. Zanlı, 5 gün önce 33 yaşındaki Kayhan M., 37 yaşındaki Murat G. ve 41 yaşındaki Metin İ. ile birlikte doktorun yanına gitti. Kendilerine örgüt süsü veren Vedat K. "Bak senin kızın üniversitede okuyor. Zarar görmesini istemem. Benim telefonlarım polis tarafından dinleniyor. Hatta seninle beni birlikte fotoğraflamışlar. Seni bizim örgütün finansörü zannediyorlar. Sen bana 200 bin TL senet ver ve evrak üzerinde sen bana borçluymuş gibi görün" diyerek tehdit etti. Tehdidin ardından polise giden Y.Y. şikayetçi oldu. Şikayetin ardından polis 4 zanlıyı yakalayarak gözaltına aldı. Vedat K.’nın evinde yapılan aramada, birisi Glock marka olmak üzere 4 ruhsatsız tabanca, çeşitli çapta 50 mermi, 1 çelik yelek, 1 sinyal bozucu Jammer cihazı ve 3 gizli kamera ele geçti. Zanlının yapılan üst aramasında ise sahte MİT kimliği bulundu. Polis ifadesinde suçlamayı kabul etmeyen Vedat K., "Benim doktordan alacağım var. Ben ona borç para verdim. Suçsuzum" dedi. Diğer 3 zanlıda suçlamaları kabul etmedi.

  Polisteki ifadelerinin ardından dün tehdit, senet yağması ve silah ticaretinden adliyeye sevk edilen zanlılar savcılık ifadesinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Gece geç saatlere kadar mahkemede ifade veren zanlılardan Vedat K. ve Metin İ. tutuklanarak cezaevine gönderilirken diğer iki zanlı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı