ANKARA HABERLERİ

Doktor Ve Hastalar İftarda Buluştu

IHA
05.07.2015 - 10:13Son Güncelleme :

YEMEKTE KONUŞAN SAĞLIK VE SOSYAL HİZMETLER DERNEKLER FEDERASYONU YÖNETİM KURULU BAŞKANI OP. DR. ORHAN KOÇ, “BU İFTARI DÜZENLEMEMİZDEKİ ASIL AMAÇ HİZMET ALANLA HİZMET VERENİ BİR ARAYA GETİRMEK. EVDE SAĞLIK HİZMETİMİZ SAYESİNDE ENGELLİ, YATAĞA BAĞIMLI VE YAŞLI VATANDAŞLARA DA SAĞLIK HİZMETİNİ SUNABİLİYOR, HASTA NAKİL HİZMETİ VEREBİLİYORUZ. HASTA NAKİL HİZMETLERİNDEN YARARLANAN HASTA SAYISI ON BİNLERİ GEÇTİ” DİYE KONUŞTU.

IHA

Sağlık Bakanlığı Evde Sağlık Hizmetleri Derneği’nin (EVSAD) 3. Geleneksel İftar Yemeği’nde evde sağlık hizmeti alan hasta, hasta yakınları ve sağlık görevlileri bir araya geldi.
Ülke genelinde sağlık sistemi içerisinde talebin hızla arttığı ve uygulamada sıklıkla tercih edilen alanlardan biri olan, ihtiyaç sahibi hastaların evde sağlık hizmetlerinden faydalanmasına olanak sağlayan EVSAD, evde sağlık hizmeti alan hastalar, hasta yakınları ve sağlık görevlilerini iftarda buluştu. Bugüne kadar binlerce hastanın teşhis ve tedavisinde büyük rol oynayan Evde Sağlık Hizmetleri Derneği’nin hizmet alanla vereni bir araya getirmek için düzenlediği iftar yemeğine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İmam Bey Ertem, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Sencan, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keskin, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Orhan Koç ve evde sağlık bakım desteği alan hasta ve hasta yakınları katıldı.
Yemekte konuşan Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Orhan Koç, “Bu iftarı düzenlememizdeki asıl amaç hizmet alanla hizmet vereni bir araya getirmek. Evde sağlık hizmetimiz sayesinde engelli, yatağa bağımlı ve yaşlı vatandaşlara da sağlık hizmetini sunabiliyor, hasta nakil hizmeti verebiliyoruz. Hasta nakil hizmetlerinden yararlanan hasta sayısı on binleri geçti” diye konuştu.
Sağlık hizmetine ihtiyaç duyan vatandaşların hiçbir şartta mağdur olmasını istemediklerini belirten Koç, “Çeşitli nedenlerle sağlık ihtiyacını karşılayamayan vatandaşın ayağına sağlık hizmeti götürüyoruz. Ülke çapında bütün vatandaşlarımızın her türlü sağlık sorununu çözmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Doktor Ve Hastalar İftarda Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Doktor Ve Hastalar İftarda Buluştu haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı