İZMİR HABERLERİ

Doktor Kızılcan'ın resimleri Galeri A'da

DHA
29.03.2017 - 11:38Son Güncelleme :
DHA

ÇOCUK Cerrahisi Doçenti Ressam Fatih Kızılcan'ın figürlerini MDF zemin üzerinden hazırladığı boya kuruduktan sonra silerek oluşturduğu resimlerinin yer aldığı kişisel sergisi, Galeri A'da açıldı.

Karanlık zeminden silerek resim yaparak kafasındaki görüntülere, sahnelere, yüzlere çizmekten ve boyamaktan daha kolay ulaştığına inanan sanatçının eserleri beğenildi. Kendini hatırladığından beri resim yaptığını, çok okuyup çok gezdiğini, resmin bir şiir olduğuna inandığını söyleyen Kızılcan, “Bu fikrim değişmedi. Şiir konusunda ise düşüncem; resim eğer şiirse onu nasıl yazdığının önemi yoktur. El yazınla, daktiloyla, bilgisayarda, hatta gazeteden kupürleri kesip yapıştırarak da yazsan 'şiir' şiirdir. Elmayı düz çizmek yerine başaşağı resmetsen elma vazgeçer mi elmalığından? Nazım tarafından yine şiirde söylendiği gibi elma elmadır. Nasıl resmettiğimiz formdur, modadır, bu gün elmayı böyle resmederim yarın başka bir şekilde. Her nasıl çizersek çizelim elmanın güzelliğine güzellik katamayız. Onun güzelliğinin önüne geçemez bizim güzelliğimiz, onu neden güzel bulduğumuzu anlatabiliriz ancak. Bu da bizim şiirimiz olur basitçe. Resmi böyle yapmaya çalışıyorum" dedi. Sergi 23 Nisan'a kadar gezilebilecek.

Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Doktor Kızılcan'ın resimleri Galeri A'da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 11 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Doktor Kızılcan'ın resimleri Galeri A'da haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı