Gündem Haberleri

  Doktor dede oğlunu kaybetti torununu kucakladı

  SİVAS, (DHA)
  29.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Depremden 47 saat sonra enkaz altından canlı olarak çıkarılıp Türkiye’ye umut olan Azra bebeğin babası Sinan Karaduman (34) kurtarılamadı. Azra bebeği doktor olan ve depremden önce "Van'a gelin ben burada torunuma daha iyi bakarım" diye dedesi karşıladı. Torunu kucaklayan ve öpücüklere boğan dede, oğlunu depremde kaybetti ama torununu kucaklayabildi.

  Baba Karaduman’ın cesedi 123 saat sonra enkazdan çıkarıldı. 14 günlükken annesi, babası ve babaannesi ile  Erciş’te enkaz altında kalan Azra bebekten 2 saat sonra, annesi Semiha ve babaannesi Gülsaadet Karaduman da sağ çıkarılmıştı. Babasının cesedinin çıkarıldığı günün akşamında Azra bebek ile annesi Semiha taburcu edildi. Sağlık Bakanlığı, “Yakınlarının isteği, sağlıklarının da iyi olması nedeniyle taburcu edilmişlerdir” açıklaması yaptı. 

  DEDESİ BÖYLE KUCAKLADI / FOTO GALERİ 

  AZRA BEBEK BABASIZ KALDI / WEB TV

  Doktor dede oğlunu kaybetti torununu kucakladı 

  DEDESİ KARŞILADI

  Van’ın Erciş İlçesi’ndeki Richter ölçeğine göre 7.2 büyüklüğündeki depremde enkaz altından 47 saat sonra çıkarılan 14 günlük Azra bebek, Ankara’da tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilerek Sivas’a getirildi. 

  Çocuk hastalıkları uzmanı olan dede Ahmet Karaduman, Azra bebeği öptükten sonra  kucağına aldı. Azra bebek ve annesi ile birlikte asansöre binen dede Karaduman,  binanın en üst katındaki dairesine kadar Azra'yı kucağında taşıdı.

  Azra bebek ve annesinin eve gelişi sırasında, duygu dolu anlar yaşandı.  Umutlu bir şekilde beklerken Azra bebeğin babası Sinan Karaduman'ın enkaz  altından ölü olarak çıkarıldığı haberiyle akşam saatlerinde yasa boğulan aile,  Azra ve annesini evde gözyaşlarıyla karşıladı.

  AZRA BEBEK BÖYLE KURTARILMIŞTI / WEBTV 
           
  İYİ Kİ ERKEN DOĞDU BABASI BEBEĞİMİZİ KOKLADI        

  Kızı Azra ve kayınvalidesi Gülsade Karaduman ile birlikte enkazdan yaralı  olarak çıkarılan anne Semiha Karaduman, erken doğum yapması nedeniyle 9 Ekim'de  dünyaya gelen bebeğinin normalde doğum gününün 29 Ekim olduğunu belirterek,   “İyi ki erken doğdu. En azından babası kucağına aldı, bebeğimizi kokladı” diye  gözyaşı döktü.

  Gelinine sarılan babaanne Gülsade Karaduman ise “Kader arkadaşım, 2 gün  enkaz altında birlikte kaldık” diyerek Semiha Karaduman'ı teselli etmeye  çalıştı. Yakınları da Azra bebeğe ismini babasının koyduğunu söyledi.

  Üzüntünün hakim olduğu evde, ailenin yakınları taziye ziyaretinde  bulunuyor. Sivas Devlet Hastanesi Başhekimi Davut Vecdi Ersöz de eve gelerek,  hastanenin eski başhekimi olan Ahmet Karaduman'a taziye dileklerini iletti.  Sağlık ekipleri de ihtiyaç olabileceği düşüncesiyle bir süre evde bekledi.

  Depremde yaşamını yitiren Sinan Karaduman'ın cenazesinin ise sabah  saatlerinde Sivas'a getirileceği, Ulu Camii'de öğle namazına müteakiben kılınacak  cenaze namazının ardından toprağa verileceği kaydedildi.

  AZRA BEBEK SİVAS’A GETİRİLDİ

  Ankara’da Dr. Sami Ulus Kadın, Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavi göreden ve pazartesi gününe kadar hastanede kalacağı açıklanan Azra bebek ve annesi Semiha Karaduman, ailenin karar değiştirmesi üzerine dün gece saatlerinde taburcu edildi. Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçak ile Sivas Havaalanı’na indirilen bebek ve annesi, ambulansa konularak, ailenin oturduğu Ahi Emir Caddesi üzerindeki evine getirildi. Azra bebek ve annesini aynı depremde enkazdan çıkan eski Sivas Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Karaduman ile diğer yakınları karşıladı.

  Depremde enkaz altında kalan Azra bebeğin babası Sinan Karaduman’ın cesedine ulaşılması aileyi yasa boğdu. Cesedin çıkarılması ardından ailenin karar değiştirerek Azra bebek ve annesinin erken taburcu edilmesini istedikleri bildirildi. Bu arada Van’daki işlemlerinin arndından yakınlarına teslim edilen Sinan Karaduman’ın cenazesinin bu sabah kente getirileceği ve öğleleyin Ulu Camii’de kılınacak namaz sonrası toprağa verileceği bildirildi.

  BABASININ CENAZESİ DE KENTE GETİRİLDİ

  Azra bebek ve 3 aile ferdinin sağ olarak kurtarıldığı Van-Erciş’teki evde depremin 6’ncı gününde cansız bedenine ulaşılan 34 yaşındaki Serdar Karaduman’ın cenazesi, yakınları tarafından karayolu ile Sivas’a getirildi. 14 günlük Azra bebek, annesi Semiha, doktor dedesi Ahmet Karaduman ve eşi Gülsade Karaduman’ın kurtarıldığı enkazda yaşamını yitiren Serdar Karaduman’ın cenazesi küçük kardeşi İsmail Karaduman, eniştesi eski AK Parti İl Başkanı Hakan Akkaş ve bazı yakınları tarafından teslim alındı.

  Kahramanmaraş Fatih Belediyesi’nin tahsis ettiği cenaze nakil aracına konulan cenaze, uzun bir karayolu yolculuğu sonrasında kente ulaştırıldı. Numune Hastanesi’ne getirilen Serdar Karabulut’un cenazesi yakınları tarafından hastane morguna konuldu. Öğlene kadar morgda kalacak cenaze daha sonra namazının kılınacağı Ulu Camii’ne götürülecek. Öğleleyin kılınacak namaz ardından cenaze Yukarı Tekke Mezarlığı’nda toprağa verilecek. 

  AZRA BEBEK HERŞEYDEN HABERSİZ UYUYOR

  Deprem enkazından kurtarılan Azra bebek annesi Semiha Karaduman ile birlikte geldiği Sivas’taki ailesinin evinde herşeyden habersiz uyuyor. Kendisi için hazırlanan özel beşiğe konulan Azra bebeğin, beşiğinin üstünde ve yanındaki duvarda anne ve babasanın evlilik fotoğraflarının yer aldığı görüldü. Eşi Serdar Karaduman’ı kaybetmenin üzüntüsüyle sürekli ağlayan Semiha Karaduman, bebeğini görüntüyeyen gazetecilere seslenerek, izleyen herkesin eşi için herkesin dua etmesi isteğinde bulundu. Azra bebeğin çocuk doktoru olan dedesi Ahmet Karaduman ise evinde taziye ziyaretlerini kabul etti. Aileyi, yakınları ve doktor meslektaşları yalnız bırakmadı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı