Ege Haberleri

  Doktor bile kullandı

  Ergin KARATAŞ
  24.01.2011 - 19:39 | Son Güncelleme:

  Doping yaptığı için 2 yıl ceza alan KSK’li Mustafa, takım arkadaşı Tolga’nın verdiği ilacı içtiklerinden Kulüp Doktoru Taşyürek’in haberi olduğunu hatta kendisinin de kullandığını öne sürdü.

  KARŞIYAKA’nın ilk yarıda Giresunspor ile oynadığı maçta doping yaptığı tespit edildiği için takım arkadaşı Barış Memiş’le birlikte 2 yıl resmi müsabakalardan men cezası alan Mustafa Sevgi’nin isyanı dinmiyor. Kullandığı “Jack-3d” isimli ilacın içeriğinde yasaklı madde olduğunu bilmediğinde ısrar eden genç futbolcu, “Doktorumuz Zeki Taşkürek ilacı aldığımızı biliyor, hatta kendisi de içiyordu” sözleriyle olaya yeni bir boyut getirirken, bunları PFDK’daki duruşmasında anlattığını da söyledi.

  Olimpiyata gittiTürkiye’de uyuşturucu kullananların 9 ay, cinayet işleyen 6 ay yatıp çıktığını, buna karşılık suçsuz oldukları bir olayda 2 yıl ceza aldıklarını dile getiren Mustafa şöyle konuştu: “Herkes neyin ne olduğunu biliyor. PFDK’daki duruşmada her şeyi anlattım. Ancak ne hikmetse ne doktor Zeki Taşyürek, ne de bizleri teşvik eden Tolga Doğantez ceza aldı. Hatta Doping Eğitim Kurulu Üyesi olan Taşyürek ödüllendirilmiş gibi Erzurum’daki Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nda doping uzmanı olarak görevlendirildi.”

  Tahkim düşürecekFutbol hayatının en verimli çağında damgalanmanın üzüntüsünü yaşadığını sözlerine ekleyen Mustafa Sevgi, önümüzdeki günlerde daha geniş açıklamalar yapacağını söyledi. Mustafa konuşmasını şöyle tamamladı: “Daha önce söyledim, doping yapmak herşeyden önce  inançlarıma ters. Ancak yakınlarımın ve özellikle kulübümün bu olayda arkamda olması bana moral veriyor. Antrenmanlarımı aksatmayacağım. Tahkim Kurulu’nun bu cezayı düşüreceğine inanıyorum.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı