ERZURUM HABERLERİ

Doğu'ya fırtına uyarısı

DHA
27.03.2017 - 15:28Son Güncelleme :
Doğuya fırtına uyarısı
DHA

ERZURUM, (DHA)- Erzurum Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğü, Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı, Ardahan'da hızı saatte 40-70 kilometreyi bulacak fırtına uyarısı yaptı.
Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğünün tahminlerine göre, 27 Mart günü saat 11.00'den 28 Mart günü saat 09.00'a kadar kuvvetli rüzgar, yer yer fırtına bekleniyor. Çatı uçması, ağaç, direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar gibi risklerin olacağını belirten uzmanlar, oluşması muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunmasını istediler. 
'Meteolojik uyarı'nın ardından Erzurum Valiliği, İl Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi de kaymakamlıklara, kamu- özel kurum ve kuruluşlara bir mesaj gönderdi. Valilik, meydana gelen olumsuzlukların il güvenlik ve acil durumlar koordinasyon merkezine bildirilmesini,  il güvenlik ve acil durumlar koordinasyon merkezince yapılacak ekip, araç, personel görevlendirmelerinin ivedilikle yerine getirilmesi gerektiğini  bildirdi. 
 
 
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Doğu'ya fırtına uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 15 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Doğu'ya fırtına uyarısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı