Doğuş otomotiv Bentley satacak

A.A.
08.08.2006 - 09:33 | Son Güncelleme:

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. ile Bentley Motors Limited arasında, Bentley markalı ürünlerin satışı konusunda mutabakat metni imzalandığı bildirildi.

Doğuş Otomotivden Borsaya yapılan açıklamada, Bentley markalı ürünlerin pazarlanması, satışı ve satış sonrası hizmetlerin Türkiye'de Doğuş Otomotiv tarafından sağlanması, bunun için Doğuş ve Bentley arasında bir iyiniyet protokolü ve sonrasında distribütörlük sözleşmesi imzalanması konusunda mutabakat metni imzalanmasına karar verildiği kaydedildi. Açıklamada, mutabakat metninin dün imzalandığı bildirildi.

Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, bu gelişmenin Doğuş Otomotiv'in Türkiye'deki başarılı çalışmalarının bir sonucu olduğunu belirterek, “VW AG'nin kanatları altındaki ve artık Alman teknolojisi ve kalitesiyle doruğa çıkan köklü İngiliz markası Türkiye'de en doğru ve sağlıklı biçimde temsil edilecek” dedi.
İmzalanan mutabakat metniyle, daha sonra karşılıklı bir iyi niyet protokolü ve distribütörlük sözleşmesi imzalanması hususunda da anlaşmaya varıldı.

Bu anlaşmayla VW AG çatısı altında yer alan İngiliz kökenli marka, Türkiye'de ilk kez resmen temsil edilmeye başlanacak. Distribütörlük anlaşmasının imzalanması sonrası Türkiye pazarına sunulacak Bentley markalı modellerin satış ve satış sonrası hizmetleri Doğuş Otomotiv tarafından verilecek.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı