Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Doğur da gel

  Hürriyet Haber
  19 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 19 Şubat 2000 - 00:01

  Sanki komedi filmi

  Ultrason cihazları felç olan Antalya Devlet Hastanesi'nde 6 aylık hamile kadına 6 ay sonrası için randevu veriliyor. Gece başlayan kuyruklar birtürlü bitmek bilmiyor.

  Dünyanın sayılı turizm merkezleri arasında parmakla gösteriler Antalya, tam bir sağlık krizi yaşıyor. İşte, bu krizlerden biri son olarak Devlet Hastanesi'nde sergilendi. Hastanede bulunan 3 ultrason cihazı, kimi zaman arıza, kimi zaman da kapasite dışı yığılma nedeniyle devre dışı kalınca, randevu tarihleri haftaları aştı, aylara ulaştı.

  İyi niyete karşın

  Geçen yıl 14 bin 677 hastanın ultrason yardımıyla tedavi gördüğü hastanede, ultrason cihazlarından biri daha devre dışı kaldı. Başta hastane yönetemi, doktorlar ve hatta hemşireler soruna çözüm yolları ararken, uzun süre yaşanan ekonomik darboğaz görevlilerin ellerini ayaklarını bağladı. Tüm iyi niyetlere karşın, hizmetler aksadı.

  Espriyi patlattılar

  Hastane koridorlarında ultrason için kuyruğa girenler arasında bulunan 5-6 aylık hamile kadınlar, tıpkı geçen yıl olduğu gibi, randevu şokları yaşadı. Ellerinde imkan bulunmayan doktorlar, hastalara 5-6 ay sonrasına gün vermek zorunda kaldı. Peşpeşe patlak veren şikayetlere, bir de espri eklendi. ‘‘Bize doğur öyle gel’’ diyorlar.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı