MUĞLA HABERLERİ

Doğum Yardımı Ödemeleri Bayramdan Önce Yapılacak

IHA
14.07.2015 - 13:56Son Güncelleme :

MUGLA AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRÜ ALİ AKKUZU

IHA

Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu “Doğum yardımı ödemeleri Bayram öncesi yapılacak Yardım için başvurusu onaylananlar bugünden itibaren Nüfus Cüzdanları ile en yakın PTT şubesinden söz konusu ödemeyi alabilecekler” dedi.
Muğla’da bu dönem 534 aileye toplam 218 Bin 699 lira ödeme yapılacağını belirten Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, “Doğum yardımı ödemelerinin bayram öncesi yapılabilmesi için işlemleri hızlandırdık arkadaşlarımız fazla mesai yaparak söz konusu ödemeyi bayram öncesine yetiştirdiler. Bugünden itibaren başvurusu kabul edilen başvuru sahipleri nüfus cüzdanları ile en yakın PTT şubesine gidip ödemelerini alabilirler. Vatandaşlarımıza Bayram öncesi bu müjdeyi vermekten mutluluk duyuyoruz “dedi.
Türk vatandaşlarına, canlı doğan birinci çocuğu için 300.-TL, ikinci çocuğu için 400.-TL, üçüncü ve sonraki çocukları içinse 600 TL tutarında doğum yardımı yapıldığını belirten Akkuzu, “Kamu çalışanları doğum yardımı başvurularını çalıştıkları kuruma, diğer çalışanlar da Menteşe ve Fethiye ilçelerimizde Sosyal Hizmet Merkezlerine diğer ilçelerde ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapacaklardır. Başvurular şahsen, iadeli ve taahhütlü posta veya kargo yoluyla da yapılabilecektir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Doğum Yardımı Ödemeleri Bayramdan Önce Yapılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Doğum Yardımı Ödemeleri Bayramdan Önce Yapılacak haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:01
 • Yatsı
  19:29
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı