ANKARA HABERLERİ

Doğum günlerini 4 yılda bir kutlayacaklar

AA / Hüseyin Yiğiner
29.02.2016 - 20:57Son Güncelleme :
AA / Hüseyin Yiğiner

ANKARA (AA) - Ankara’nın Çubuk ilçesinde dünyaya gelen 2 bebek, 29 Şubat’ın takvimde dört yılda bir yer alması dolayısıyla doğum günlerini dört yıl sonra kutlayabilecek.

Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesinde, 29 Şubat'ta 2 kız çocuğu dünyaya geldi. Bu bebekler, 29 Şubat'ın takvimde 4 yılda bir yer alması nedeniyle 4 yılda bir doğum günü kutlaması yapacak.

Anne Asuman Akkurt, bugün dünyaya gelen bebeklerine "Neva" ismini verdiklerini belirtti.

Kızının sağlıklı olması ve 29 Şubat’ta dünyaya gelmesi nedeniyle çok mutlu olduğunu söyleyen baba Ümit Akkurt da "29 Şubat farklı bir gün, farklı bir duygu. Doğum gününün 4 yılda bir kutlanacağı ilk etapta biraz itici gibi gelse de aslında herkesin sahip olamayacağı bir doğum günü" dedi.

Merve Demirci de dünyaya getirdiği bebeğe "Zümra" ismini verdi.

Dört yılda çocuğunun doğum gününü kutlayacak olmanın üzücü olacağını aktaran Demirci, "İkinci çocuğumu dünyaya getiriyorum. Sağlıklı bir çocuk dünyaya getirdiğim için çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

Öte yandan bugün Çubuk Belediyesi Nikah Memurluğu tarafından ilçede 2 çiftin nikahı kıyıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Doğum günlerini 4 yılda bir kutlayacaklar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 20 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Doğum günlerini 4 yılda bir kutlayacaklar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı