« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Doğudan yükseliyorlar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Futbolculukları hala unutulmayan iki efsane isim, teknik direktörlük kariyerlerinde de çalıştırdıkları Doğu takımları ile şampiyonluğa koşuyorlar.

Tanju Çolak & Rıdvan Dilmen

Türk futbolunun unutulmaz iki yıldız futbolcusu Rıdvan Dilmen ve Tanju Çolak, teknik direktörlük kariyerlerinde çalıştırdıkları Doğu takımları ile büyük zaferlere doğru doludizgin koşuyorlar. 2.Lig Yükselme Grubu'nda Vanspor, 3. Lig Birinci Grup'ta da Siirt K.H. şampiyonluğa doğru ilerliyor. Rıdvan Dilmen'in çalıştırdığı Vanspor önce Klasman Grubu'ndan Yükselme Grubu'na çıktı. Vanspor burada da başarılı bir grafik çizerek, ilk yarıyı lider olarak tamamladı. Oynadığı 9 maçta 4 galibiyet ve sadece bir yenilgi alan Vanspor, 16 puan toplarken, grubunun en az gol yiyen takımı unvanını da elinde bulunduruyor.

Tanju Çolak'ın başında bulunduğu 3. Lig Birinci Grup takımlarından Siirt Köy Hizmetleri de benzeri bir başarıyı sergiliyor. Grubunda 25. hafta maçları sonucu 66 puanla en yakın takipçisi Mardinspor'un 12 puan önünde liderliğini sürdüren ‘‘Kral’’ın takımı, şampiyonluğu büyük ölçüde garantiledi.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler