Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Doğudaki öğretmenlere ek ödeme geliyor

  Hürriyet Haber
  14 Nisan 2004 - 15:52Son Güncelleme : 14 Nisan 2004 - 15:52

  Milli Eğitim Bakanlığı, bazı hizmet bölgelerinde görev yapan öğretmenlere ek ödeme yapılmasına ilişkin yasa tasarısı taslağı hazırladı.

  Söz konusu taslakta, ek ödeme tutarlarının, ek gösterge dahil en yüksek devlet memuru aylık brüt tutarının yüzde 130'unu geçmemek üzere, hizmet bölgelerinin sosyo ekonomik gelişmişlik düzeyleri dikkate alınarak farklı oranlarda belirlenmesinin
  düşünüldüğü belirtildi.

  Milli Eğitim Bakanlığı'ndan verilen bilgiye göre; taslakta bazı hizmet bölgelerinde görev yapan öğretmelere ek ödeme yapılması öngörüldü. Taslakla öğretmenlerin ekonomik koşullarının bir ölçüde iyileştirilmesi ile sosyo ekonomik gelişmişlik kriterlerine bağlı olarak bazı hizmet bölgelerinde öğretmen ataması, öğretmenlerin dengeli dağılımı ve atanan öğretmenlerin istenilir sürede görevde tutulmalarında yaşanan sorunun giderilmesi yoluyla eğitim-öğretim hizmetlerinin daha etkili ve verimli bir şekilde sürdürülmesinin sağlanması amaçlanıyor.

  Ek ödeme yapılacak yerleşim birimleri Elazığ, Erzincan, Erzurum, Kahramanmaraş, Malatya, Sivas, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman, Ağrı, Bingöl, Bitlis, Hakkari, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Tunceli, Ardahan, Iğdır, Batman, Şırnak,
  Gümüşhane, Bayburt, Van illeri ve bu illere bağlı ilçeler ile sosyo ekonomik gelişmişlik düzeyleri düşük diğer ilçeler olarak açıklandı.

  Açıklamada, ek ödeme tutarları ile ek ödeme yapılacak sosyo ekonomik gelişmişlik
  düzeyleri düşük olan diğer ilçelerin Maliye Bakanlığı ile Devlet Personel
  Başkanlığı'nın olumlu görüşü ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın teklifi üzerine Bakanlar Kurulu'nca belirleneceği kaydedildi.
   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı