Gündem Haberleri

  Doğu'da kar var, Bodrum'da yaz

  A.A
  10.05.2008 - 11:58 | Son Güncelleme:

  Hava sıcaklığının 25 derece ölçüldüğü Bodrum ve Marmaris'te turistler deniz ve güneşin keyfini çıkarıyor.Özellikle İngiliz, Hollandalı, İrlandalı ve Rus turistlerin gelmeye başladığı Bodrum ve Marmaris'te gece hayatı ve sahiller hareketlenmeye başladı.

  İŞTE BODRUM'DAN İNSANIN İÇİNİ ISITAN FOTOĞRAFLAR

  Sabahın erken saatlerine kadar eğlence mekanlarında eğlenen turistler gündüz plajlarda deniz ve güneşin keyfini çıkarıyor.

  Bodrum ve Marmaris'te tatil yapan turistler en fazla ilgiyi su sporları, düzenlenen su ve köpük partilerine gösteriyorlar.

  Marmaris kent merkezinde bulunan “Barlar Sokağı” esnafı 15 Haziran itibariyle bölgede sezonun daha hareketleneceğine inanıyor.

  TURİSTLERİN MAVİ YOLCULUK İLGİSİ

  Marmaris'teki turistler gün boyunca plajda güneşleniyor, kitap okuyor ve Marmaris Kalesi, Marmaris Müzesi'nin de aralarında bulunduğu tarihi ve antik yerleri ziyaret ediyor.


  Turistlerin en fazla ilgi gösterdiği etkinlik ise tur şirketleri
  tarafından düzenlenen “Mavi Yolculuk” turları. Bu turlara, kişi
  başı 20 YTL ödeyerek katılan turistler, Bodrum ve Marmaris'in mavi koylarında denize giriyor, teknede güneşleniyor. Turistler, mavi yolculuk dönüşünde, sahilde güneşin batışını izliyorlar.

  Zabıta ve polis ekipleri ise bölgede “hanutçu” diye tabir edilen satıcıların turistleri rahatsız etmemesi için sürekli denetimler yapıyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı