Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Doğubayazıt'ta kuş gribinden şüphenilen 2 kişi daha hastanede

  A.A.
  01.01.2006 - 14:23 | Son Güncelleme:

  Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde 2 kişi daha kuş gribi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

  Doğubayazıt Kaymakamı Rauf Ulusoy, dün ilçede yaşayan 4 kişinin, kuş gribi şüphesiyle Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edildiğini hatırlatarak, bugün ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla bir toplantı düzenlediklerini söyledi. Kanatlı hayvanlardan aldıkları numuneleri tahlil amacıyla Erzurum'a gönderdiklerini ve sonuçları beklediklerini belirten Ulusoy, şunları kaydetti:

  “Bugün 2 hastayı daha Van'a gönderdik. Tedbir olarak ilçeye kanatlı hayvanların giriş çıkışlarını yasakladık. Güvenlik güçleriyle ilçe tarım müdürlüğü ekipleri giriş ve çıkışlarda kontrollerini sürdürüyor. Kanatlı hayvanların etlerinin yenmemesi yönünde ilçede duyurular yapıyoruz. Ayrıca bugünden itibaren ilçedeki kanatlı hayvanlar, ekipler tarafından itlaf edilecek.”

  Semra Topçu (35) ile Yusuf Tunç (5), bugün kuş gribi şüphesiyle Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Dün akşam saatlerinde de Fatma (15), Hülya (11), Ali Hasan (14) ve Muhammed Halil (14) Koçyiğit, ağızda kanama, öksürük, halsizlik şikayetleri üzerine Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı