ANKARA HABERLERİ

Doğu Perinçek: Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Sincar'da gerçekleştirdiği operasyon yerindedir

DHA
25.04.2017 - 15:28Son Güncelleme :
Doğu Perinçek: Türk Silahlı Kuvvetlerinin Sincarda gerçekleştirdiği operasyon yerindedir
DHA

ANKARA, (DHA) - VATAN Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Sincar operasyonuna ilişkin "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Sincar'da gerçekleştirdiği operasyon yerindedir. Sınır boyunda, dağda, ovada, mecliste; hiçbir yerde PKK istemiyoruz. HDP Milletvekillerinden hangileri PKK'nın suçlarına ortak oluyorsa dokunulmazlıkları derhal kaldırılmalıdır" dedi. 
Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, yazılı bir açıklama yaparak, TSK'nın Sincar'da gerçekleştirdiği operasyonun yerinde olduğunu belirtti. Operasyonun, Türkiye'nin vatan bütünlüğü için gerekli olduğunu vurgulayan Doğu Perinçek, şöyle devam etti: 
"Ülkemizde huzurun sağlanması açısından PKK'nın sınır boylarımızda yuvalanmasına izin verilemez. Sınır boyunda, dağda, ovada, mecliste; hiçbir yerde PKK istemiyoruz. HDP Milletvekillerinden hangileri PKK'nın suçlarına ortak oluyorsa dokunulmazlıkları derhal kaldırılmalıdır. Türkiye'nin vatan bütünlüğüne kavuşması ve ülkede huzurun gerçekleşmesi için PKK'nın yasal faaliyetlerine de kesinlikle son verilmesi gerekir. Bu açıdan HDP'nin kapatılması Anayasa 68. maddenin ve Siyasi Partiler Kanununun gereğidir. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK'ya karşı yürüttüğü Sincar operasyonunda başarılar diliyoruz. Yüreğimiz Türk Milleti olarak Mehmetçikle çarpmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bu harekâttan da kesin başarıyla çıkacağına güveniyoruz"

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Doğu Perinçek: Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Sincar'da gerçekleştirdiği operasyon yerindedir hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 15 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Doğu Perinçek: Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Sincar'da gerçekleştirdiği operasyon yerindedir haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı