TRABZON HABERLERİ

Doğu Karadeniz'de turizme hibe desteği

AA / Muhammet Fatih Demirci
16.01.2015 - 14:36Son Güncelleme :

- TTSO Başkanı Hacısalihoğlu: "2015 yılı için turizm sektöründe kullandırılmak üzere 33 milyon lira hibe destek öngörülmektedir"

YEREL HABERLER TRABZON

AA / Muhammet Fatih Demirci

TRABZON (AA) - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu, 2015 yılı için turizm sektöründe kullandırılmak üzere 33 milyon lira hibe desteği öngörüldüğünü söyledi.

Hacısalihoğlu, yaptığı açıklamada, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve TTSO'nca 2015 yılı için turizm sektöründe kullandırılmak üzere 33 milyon lire hibe desteği öngörüldüğünü, bu desteğin 18 milyon liralık bölümünün özel sektöre, 15 milyon liralık bölümünün ise kamu yararı gözeten kuruluşlara kullandırılmasının planlandığını belirtti.

Son bir kaç yılda Doğu Karadeniz bölgesine yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Hacısalihoğlu, bölgeye yaklaşık 4 milyon turist çekildiğini, bölgeyi ziyaret edenler arasında Arap turistlerinin sayısının 2014 yılında 260 bin, kruvaziyer turistlerinin sayısının da 18 bine yükseldiğini dile getirdi.

Hacısalihoğlu, Doğu Karadeniz'in her köşesinin ayrı güzellikte olduğunu kaydederek, şunları söyledi:

"Yeşili, mavisi, dağları, yaylaları, akarsuları, gölleri, kültürü ve tarihi eserleriyle Doğu Karadeniz adeta cennetten bir köşe. Yerli turistlerimiz ve özellikle Arap ülkelerinden gelen turistlerin bölgemizde kalış süreleri de giderek artıyor. Özellikle son dönemde konut ve gayrimenkul yatırımlarında da artış oldu. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı olarak bölgede gelişen turizmin önümüzdeki yıllarda daha da artacağını tahmin ediyoruz. Gelişmeler bunu bize böyle gösteriyor. Rakamlara ve istatistiklere göre de bölgemizde artan talebe karşı mevcut turizm ve konaklama tesislerimiz yetersiz kalıyor. Başta otel ve konaklama olmak üzere turizm tesislerinin bölgemizde artmasıyla bölgeyi ziyaret eden turistlerin sayısının artacağını ve böylece bölge illerinin kalkınma ve gelişmesinin yanı sıra bölge halkının da gelirlerinde iyileşmeye katkı verileceğini düşünüyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Doğu Karadeniz'de turizme hibe desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ocak 2015 tarihinde saat 14 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Doğu Karadeniz'de turizme hibe desteği haberi güncellenecektir.

TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:24
 • Guneş
  07:09
 • Öğle
  12:19
 • İkindi
  14:49
 • Akşam
  17:06
 • Yatsı
  18:40
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı