« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Doğru tercihleri yapamadık"

Beko Basketbol Ligi'nde Anadolu Efes'e 90-83 yenilen Fenerbahçe Ülker'in başantrenörü Neven Spahija, rakiplerinin muhteşem bir oyunla galibiyeti hak ettiğini ifade etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısına, rakiplerini tebrik ederek başlayan Spahija, “Muhteşem oynadılar ve bu galibiyeti hak ettiler” dedi.

Oyuncu rotasyonunda sorun yaşadıklarını anlatan Spahija, “Önemli Türk oyuncularımız sakat olduğu için kenardaki oyunculardan da yararlanamadık. Genel olarak bu bir bahane değil. Bir fırsat yakalamıştık ama orada doğru tercihleri yapamadık. Sonuçta Anadolu Efes daha iyi oynadı ve hak etti” diye konuştu.

Fenerbahçe Ülker'e verilen cezayla ilgili bir soru üzerine de Spahija, şu yorumu yaptı: “Avrupa'nın en büyük iki takımı çok daha güzel koşullarda, dolu salonlarda oynamayı hak ediyorlar. Yeni salonda 15 bin bilet artı kombine satılmıştı, çok güzel bir atmosfer olacaktı ama olamadı maalesef. Ne yazık ki ben bu konuda çözüm getiremem, beni aşan bir konu, yorum da yapmak istemiyorum ama geçen sezon hatırlarsanız, Galatasaray Medical Park ile en az 5 kez buna benzer maçlar oynadık ama bu kadar ağır bir ceza olmadı. Hem basın, hem taraftar cezalandırıldı. Keşke para cezasıyla çözülseydi ve herkes mutlu olsaydı.”

Bunları da Beğenebilirsiniz