« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Doğru tektir

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Beşiktaş, dün iptidai bir statta, çok kötü bir zeminde ve de ilk defa hiç seyircisi olmadan futbol oynadı. Futbol zemininin müsaade ettiği kadar da iyi oynadı. Çok gol pozisyonuna girdi. Biraz beceriksizlik, biraz sahanın azizliği, farkı 2'de tuttu.

Başlıkta ‘‘Doğru tektir’’ dedim ya, bunu Fuat için söylüyorum. Eldeki malzemeden en akıllıca olanını Sahaya da sürmüş. Her şey yerli yerinde idi. Hem, takımın tek tek oyuncuları ne dendiyse onu yaptı, hem de takımın bütünü maç öncesi ne düşünülmüşse, hep beraber oynadılar.

Fuat'a çok ufak bir sitemim var. Oyundan çıkardıklarında isim olarak haklı. Mehmet yorulmuştu, Oktay da kötü oynuyordu. Oyuna aldığı hem Ayhan, hem Nihat doğru tercihti. Biraz gecikmişlik vardı. Şifo, topla çabuk vedalaştığında muhteşem servis yapıyor. Dün arkadaşlarını o kadar fevkalade toplarla buluşturdu ki, kullanamadılar. Amokachi golü yaptı, başka da hiçbir şey yapmadı. Hiçbir şey yapmadı derken, yapacaklarını yapamadı. Yoksa geçmiş maçlara göre, daha istekliydi, daha çok depar attı. Eski Amokachi olsa, tek başına 5 tane gol yapardı.

EN İYİSİ RAHİM'Dİ

Oktay'a pek aklım sırrım ermiyor. Son kupa maçında, oyuna girdikten sonra rakibi hallaç pamuğu gibi attı. Dün o kadar etkisiz ve aceleciydi ki, şaşırmamak elde değil. Del Solar'ın yokluğunda, Ertuğrul, göbeği çok iyi idare etti. Ben şahsen Del Solar'ı aramadım. Sellami, iki maçtır büyük bir çıkış içinde. Ama takımın en iyi oyuncusu Rahim'di. Kaleci Fevzi'ye hiç top gelmedi. Gelen bir top var, o da Aykut'un kafası.

Beşiktaş'ın en hoşuma giden tarafı, dün için rakibe gol pozisyonu vermemesiydi. İki kenar, Mutlu ile Tayfur, yeteneklerinin yettiğince ellerinden ne geliyorsa onu yapmaya çalıştılar. Faydalı da oldular. Ben Yasin'i çok beğeniyorum. Her iki ayağı da var, fazla çalışan kafası da. Bütün temennim, futbol topu için yaşasın. Bu işten çok ekmek yer.

Hakem maçın üstüne başına hiç dokunmadan maç yönetti. Yardımcılarının kötülüğüne rağmen.
Bunları da Beğenebilirsiniz