« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Doğru Hamlede Buluşalım Projesi"

Kocaeli'de satranç sporunun yaygınlaştırılması için 30 bin 428 öğrenciye lisans çıkarıldı.Ayrıca bir çok öğrenciye satranç takımı hediye edildi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

A.A

Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İslam Yücel, Kocaeli'de satranç sporunun yaygınlaştırılması için başlatılan "Doğru Hamlede Buluşalım Projesi" kapsamında 30 bin 428 öğrenciye lisans çıkarıldığını söyledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü Satranç Branş Sorumlusu görevini de yürüten Yücel, yaptığı yazılı açıklamada, belediyenin bu yıl satranç sporunu tabana yaymak için ilkokul birinci sınıfta okuyan 36 bin 500 öğrenciye satranç takımı hediye ettiğini belirtti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Türkiye'ye örnek gösterilecek bir projeye imza attığını ifade eden Yücel, şunları kaydetti:

"Geleceğin satranççılarını bulmayı hedefleyen ve satranç sporunun yaygınlaştırılması için başlatılan 'Doğru Hamlede Buluşalım Projesi' kapsamında 30 bin 428 öğrencinin lisansı çıkarılarak, kulüp bünyesinde dahil edildi. Kocaeli, bu projeyle Türkiye'de en çok satranç sporcusu olan il unvanını da beraberinde aldı."
Bunları da Beğenebilirsiniz