« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Doğru dürüst oynamayan bavulunu toplasın

Gerets, haftalardır kötü oynayan Heinz ve İliç’e Mersin İY maçının devre arasında rest çekti: ‘Eğer ikinci yarıda da böyle oynayacaksanız, sahaya hiç çıkmayın daha iyi.’ Merak Heinz ve Sasa İliç’in haftalardır süren kötü futbolları, sonunda Eric Gerets’in de sabrını taşırdı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
Galatasaray Teknik Direktörü, Mersin İdmanyurdu maçının devre arasında iki oyuncuyu takım arkadaşlarının gözü önünde azarlayıp, ‘Doğru dürüst oynamayacaksınız, bavulunuzu toplayıp gidin’ restini çekti.  0-0 biten ilk yarının sonunda oyuncularıyla soyunma odasında toplantı yapan Eric Gerets, sergilenen futboldan hiç memnun olmadığını anlatırken, eleştilerini Heinz ve İliç üzerinde yoğunlaştırdı.

Ne oluyor size

Belçikalı çalıştırıcı, iki futbolcuya, ‘İlk yarıda çok kötü oynadız. Size ne oluyor anlamıyorum. Beklediğimin çok altında performans gösteriyorsunuz. Bir an önce toparlanmanızı istiyorum. Eğer ikinci yarıda da böyle oynayacaksanız, sahaya hiç çıkmayın daha iyi. Bavulunuzu toplayıp, ülkenize dönün’ dedi.

Gerets daha sonra diğer oyuncularına da bir dizi eleştiri yöneltti. Ergün, Cihan ve Hasan Kabze’yi sert bir dille uyaran Galatasaray Teknik Direktörü, ‘İkinci sınıf bir takımda değil, Galatasaray’da oynuyorsunuz. Doğrusu, yu futbolu görünce hangi takım büyük anlayamadım. Sahada bir farkınız olmalı. Herkes aklını başına toplasın. Aksi taktirde hiçbir yere varamayız’ ifadesini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz