Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Doğru Cenk yanlış Sercan!

BURSA’yı, Bursa’ya gitmeyi ve Bursaspor’u seviyorum. Geçen sezon kazandıkları şampiyonlukla ligin kaderini değiştirdikleri için seviyorum..

Futbolun içine duygu kattıkları için seviyorum.. O yüzden de maçlarını kaçırmamaya çalışıyorum.. Ama şimdi ciddi bir rakip çıktı Bursa’nın karşısına.. Şampiyondan daha iyi, daha akıllı ve daha istekli oynayan bir Gaziantep.. Ara transferde öyle akıllı hamleler yaptılar ve takımı güçlendirdiler ki, oynadıkları futbola artık doyum olmuyor.. Kiralık Popov’la 5 yıllık sözleşme imzaladılar.. Moskova’dan Wagner’i, Ankara’dan Hürriyet’i aldılar.. Ama asıl büyük hamle Hiddink’in hala göremediği Cenk’i transfer edip ilk onbire koymalarıydı.. Beto’yu gönderip, J.Cesar’ı kulübeye çekmek ve Cenk’i ilk onbire yerleştirmek.. İşte karşılığı.. Şu an Semih, Nihat, Tuncay, Umut’tan daha formda bir forveti var Türkiye’nin.. Gaziantep doğru hamleyi yaparken Bursa yanlışa saplandı kaldı.. Gitmek isteyeni zorla tutmak bütün takıma zarar verir.. Sercan’ın hali ortada.. Aklı İstanbul’da, aklı Avrupa’da.. Değeri yüksek iken satılmadı, şimdi hızlı bir düşüş içinde.. Umarım aklını başına, Cenk’i de kendine örnek alır..Çim saha robotuGaziantep takım olarak iyiydi.. Ama bazı oyuncular daha öne çıktı.. Şimdi yeni moda mutfak robotları var, ufacıklar ama her şeyin suyunu sıkıyorlar.. Murat da öyle.. Çim saha robotu sanki.. Yorulmuyor, yorulmuyor.. Popov, dikine oyunda ligimizin ilk üçüne girer.. Net dört gollük pası vardı dün.. Ve Karcemarskas.. Galatasaray ya da Beşiktaş’ta olsa ligin şekli değişik olurdu.. Örneğin Beşiktaş Kiev’i yener, Galatasaray belki geçen yılı şampiyon tamamlardı..Tolunay Kafkas’ı, bu takımı bu kadar kısa sürede ülkenin en keyifli ekiplerinden biri yaptığı için tebrik ediyorum.. Bursaspor da dünkü maçı iş kazası olarak görmeli.. Fenerbahçe’nin Yeni Malatya’ya yenildikten sonra yaptıklarını yapmalı.. Belki de 1 haftalık Antalya kampı bile iyi gelir, kimbilir..

BEĞENDiM

Taraftarların takıma sahip çıkışını ve “Sonsuza kadar Ertuğrul Sağlam” şeklinde tezahürat yapmalarını.

BEĞENMEDiM

Bursaspor’un en büyük silahı olan takım disiplinin ortadan kayboluşunu..

DİKKAT

Vieri’nin gençliğini hatırlatan Cenk Tosun, Avusturya ve Belçika’ya karşı mutlaka oynamalı.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI