Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Doğramacı ve Aydın Doğan Vakfı’na TBMM ödülü

  16 Mart 2007 - 00:00Son Güncelleme : 16 Mart 2007 - 12:28

  TBMM’nin her yıl geleneksel hale gelen Onur Ödülü ve Üstün Hizmet Ödülleri dün açıklandı. Onur Ödülü’nün, bu yıl Prof.Dr. İhsan Doğramacı’ya verilmesi kararlaştırıldı.

  Aydın Doğan Vakfı da eğitim ve kültüre yaptığı katkılardan dolayı TBMM Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görüldü. Ödüller, 5 Nisan’da yapılacak törenle sahiplerine verilecek. Meclis Başkanı Bülent Arınç, Doğramacı’nın "Kurduğu üniversiteler ve Türk eğitim hayatına sağladığı büyük katkılar, tıp alanında yapmış olduğu akademik çalışmalarla sağladığı başarılardan dolayı aday gösterildiğini" ifade etti. Doğramacı’yı bu ödüle aday gösteren Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün ise Doğramacı’nın Kerkük’e yönelik çalışmalarını da göz önüne aldığı öğrenildi. Doğramacı, kendisini arayıp haberi veren Arınç’a "Hayatımda hiç bu kadar istisnai bir ödül almamıştım, teşekkür ederim" dedi.

  VAKFA ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ

  TBMM Üstün Hizmet Ödülleri ise 47 kurum ve kişiye verildi. Ülkenin kalkınmasına yaptıkları katkılardan dolayı verilen üstün hizmet ödüllerini alan kuruluşların başında Aydın Doğan Vakfı yer aldı. Vakıf, 3 ilköğretim okulu, 2 meslek lisesi, 1 meslek yüksekokulu, 1 spor okulu, 3 sanat ve kültür merkezi, 2 sağlık kliniği, 1 aşevi, 3 kız öğrenci yurdu yapımı ile "Okullarımız kapanmasın" kampanyasına yaptığı katkılardan dolayı ödüle layık görüldü. Diğer ödül alan kurumlar arasında, Deniz Feneri Derneği, Elginkan Vakfı, Hüsnü Özyeğin Vakfı, Kızılay, Vehbi Koç Vakfı gibi kuruluşlar var.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 2 Yorum }
  • Metin Cevik 16.3.2007 04:48:11
   12 Eylul'un darbeci Generalleri ve kenan evren, gercek ogretim uyelerini universitelerden atip, ihsan dogramaci'yi YOK u kurmakla gorevlendirdiler. Dogramaci'da Universite Ozerkligini yok edip, aldigi emirlere ve kafasina gore bugunku kiytirik universite sistemini kurdu. (Halkin Paralariyla) O sebeple bugun, pek cok Ataturk dusmani Prof Dr unvani tasiyor. Kursu baskani profcuklar dunya capinda arastirma yerine trende mescit pesinde kosuyor. Halkin Paralariyla verilen bu odul yerini bulmustur.
  • yagiz ozturk 16.3.2007 04:39:35
   GECMIS COK CABUK UNUTULUYOR........
  Sayfa Başı
  Haberlerbabam ve ailesibabam ve ailesi 13. bölüm fragmanıbabam ve ailesi yeni bölüm fragmanıbabam ve ailesi son bölüm fragmanıbabam ve ailesi final fragmanıAvrasya TüneliUlaştırma Bakanlığı