MUĞLA HABERLERİ

Döğer Mahallesinin Su Kaçakları Önleniyor

IHA
02.07.2015 - 16:46Son Güncelleme :

SEYDİKEMER İLÇESİ DÖĞER MAHALLESİNİN SU İSALE HATTI ÇALIŞMALARI TAMAMLANMAK ÜZERE

IHA

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, Seydikemer İlçesine bağlı Döğer Mahallesi’ndeki sorunlu içme suyu hattını yeniliyor. Daha önce yapılan içme suyu hattının yüzeye çok yakın olması nedeniyle hat üzerinde meydana gelen patlaklar hem mahalle sakinlerini mağdur ettiği hem de suyun israf olmasına neden olduğu açıklandı. Mahallenin içme suyu isale hattının 2 Bin 800 metrelik kısmı MUSKİ ekipleri tarafından yenileniyor. Birçok iş makinası ve personelle birlikte yoğun bir şekilde devam eden çalışmaların kısa sürede tamamlanması amaçlanıyor.
Döğer Mahallesi muhtar azası Hüseyin Topal, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve MUSKİ ekiplerine teşekkür ederken, sıkıntılarının anayol kenarlarında boruların ince olması ve sürekli patlakların meydana gelmesi nedeniyle susuz kalmaları olduğunu söyledi. Topal, “Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ekipleri mahallenin hat yenileme projelerini burada hayata geçirdiler ve bu sayede mahallemizdeki sıkıntıyı atlatıyoruz. 2 Bin 800 metrelik hat çalışmasından yaralanacak olan 300 civarı abone bu durumdan çok memnun oldu” dedi.
Topal 2 ay önce başvurdukları projenin hızlı şekilde hayata geçirildiğini belirtirken, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Gürün’e, MUSKİ Genel Müdürümüz Baki Ülgen’e ve burada çalışmalarını sürdüren tüm ekibe teşekkür ederim” dedi. İçme suyu hattı çalışmasının tamamlanmasının ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından mahallenin eskiyen yolları da asfalt çalışması ile yenileneceği belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Döğer Mahallesinin Su Kaçakları Önleniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Döğer Mahallesinin Su Kaçakları Önleniyor haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı