BALIKESİR HABERLERİ

’Doğanın Sevgi Gücü’ Projesi Devam Ediyor

IHA
17 Eylül 2015 - 12:36Son Güncelleme : 17 Eylül 2015 - 12:37

DOĞANIN SEVGİ GÜCÜ PROJESİNİN İKİNCİ TOPLANTISI İTALYA'NIN VERONA ŞEHRİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

IHA

Altıeylül Belediyesi’nin yerel iştirakçi olarak yer aldığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de destek verdiği Love Power Of Nature (Doğanın Sevgi Gücü) projesinin ikinci toplantısı İtalya’nın Verona şehrinde gerçekleştirildi.
Yaşam Alanları Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından yürütülen projede hafif düzeyde zihinsel engelli çocukların doğa yoluyla sosyal hayata entegrasyonu sağlanıyor. Verona’daki toplantıya Altıeylül Belediyesi Strateji Müdürü Özgür Aycil, Sağlık İşleri Müdürü Emine Ödemiş, Mali Hizmetler Müdürü Mustafa İnan, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Yaşam Alanları Koruma Derneği Sosyal Hizmet Uzmanı Hakkı Kurtuluş, Nahide Taman, Balıkesir Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ergün Demir, Mehmet Baştürk yer aldı.
Altıeylül Belediyesi Strateji Müdürü Özgür Aycil , “Özel eğitimi ihtiyaç duyan bireylere yönelik özgüven gelişimi, bağımsız hareket edebilme yeteneklerinin gelişimine yönelik yerel düzeyde sağdıçların rehabilitasyon modelini geliştirdik. Sosyal hizmet uzmanları Hakkı Kurtuluş Demir ve Nahide Taman arkadaşlarımızla yerelde bu başarılı çalışmayı Avrupa’ya taşımayı hedefledik. Belediyemiz, üniversitedeki değerleri hocalarımız ve YAŞAD Derneği üyeleriyle birlikte Avrupa’ya fikir ve model ihracatı gerçekleştirdik. Belediyemiz stratejik planında yer alan hedefler doğrultusunda çalışmalara devam ediyor. Bu proje İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları ve üniversitemizin hocalarıyla birlikte çalışmaları tamamlıyoruz. Belediyemizin kurumsal kapasitesi ve proje yürütme kabiliyeti her geçen gün gelişiyor ” diye konuştu.
YAŞAD Dernek Başkanı Hakkı Kurtuluş Demir de “Dernek olarak yerel ve uluslar arası düzeyde toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik proje çalışmalarına devam ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden ’Doğanın Sevgi Gücü’ Projesi Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 12 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ’Doğanın Sevgi Gücü’ Projesi Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:32
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   13:22
  • İkindi
   17:08
  • Akşam
   20:04
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı