« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Doğaneli'nin başkanlığı düştü

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü GSGM Tahkim Kurulu, Boks Federasyonu Başkanı Caner Doğaneli'ye 6 ay hak mahrumiyeti cezası verdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kurulun, profesyonel boks liginin oluşturulması ile ilgili Avrupa Boks Birliği'ne üye olunmadığı halde, üye olunmuş şeklinde genel müdürlüğe bilgi verilmesi, ayrıca federasyonun ödül ve yardım talimatlarına uygun davranmayarak, bazı firmalara yardım sağlandığı, bu şekilde de teşkilat ve özerk federasyonlar mevzuatına kasten aykırı hareket ettiği gerekçesiyle ceza verdiği bildirildi.

Bu karar sonrasında Caner Doğaneli'nin başkanlığı düşerken, yeni dönemde kendisine adaylık yolu da kapanmış oldu. Altı aylık ceza sonrasında, federasyon başkanlığı seçimlerinin 60 gün içinde yapılması gerekiyor.
Başkan Doğaneli'nin, Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği'nin 32. maddesine göre cezalandırıldığı öğrenildi.

Bu arada, Caner Doğaneli, daha önce de 29 aday il hakeminin terfi ettirilmesinde usulsüz davranması, bazı hakemleri millilik sınavına girmeden milli hakem yapması ve mevzuata aykırı olarak Avrupa Hakem Komitesi'ne teklifte bulunulması sebebiyle 2 ay hak mahrumiyeti cezası almıştı.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz