Ege Haberleri

EGE

  Doğançay'a iki kat imar izni

  Hürriyet Haber
  14 Aralık 2014 - 01:10Son Güncelleme : 13 Aralık 2014 - 13:03

  Bayraklı Belediyesi Doğançay Mahallesi'nin 30 yıldır beklediği imar planı uygulaması için ilk adımı attı. Planların tamamlanıp hayata geçmesiyle birlikte binalar burada en fazla iki kat olacak.

  Doğançay Mahallesi imar planı sonrası parselasyon uygulaması için Bayraklı Belediyesi ihaleye çıktı. Vatandaşın tapulu malı imar parseli haline gelecek. İmar parseli iki kat olmak üzere ruhsatlı olarak yapılaşabilecek. Vatandaşlar hisseli veya tarla vasfındaki konutları için tapu alabilecek.

  İmar planı uygulaması, yaklaşık 3 bin nüfusa sahip 580 dönümlük Doğançay Mahallesi'nin tamamını ilgilendiriyor. İhalenin kesinleşmesinin ardından ihaleyi kazanan firma yaklaşık 500 haneli mahalle için 90 gün içerisinde imar planı uygulamasını belediyeye teslim edecek. İtirazların ve İşlemlerin tamamlanmasının ardından yapılan çalışma belediye encümenine sunulacak.
  Doğançaya iki kat imar izni
  Belediyelerin imar planı yaptığını ancak parselasyona karışmadıklarına dikkat çeken Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Burada cesur bir karar aldık. Doğançay Mahallesi halkına verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz. Bu bölgenin tapu sorunun çözüyoruz. İlk adımı attık. Bundan sonra yapılan parselasyona bir itiraz olmazsa konuyu encümenimize ve onay için Büyükşehir'e taşıyacağız. İzmir'in merkezinde yeni bir şirince doğuyor" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı