« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Doğan: Takımın yüzde 40'ı yoktu

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Eskişehir'in en zor deplasmanlardan biri olduğunu belirterek, Eskişehirspor'un gücünü bildiklerini kaydetti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Takımda cezalı ve sakat oyuncular olduğunu ifade eden Doğan, şöyle konuştu: “Takımın yüzde 40'ı yoktu. Savunmanın yüzde 90'ı değişti. İlk yarıyı şansın yardımıyla 0-0 tamamladık. İkinci yarı oyunda denge vardı. İlk yarıda Eskişehirspor oldukça fazla pozisyona girdi. Bugün biraz şanslıydık. İkinci yarı oyun dengeliydi. Rakibe çok az pozisyon verdik. Son saniyelerde bulunan pozisyonda topu ağlara atabilsek bugün üç puanla dönebilirdik. Zor şartlara, imkansızlıklara ve inanılmaz sıkıntılara rağmen 18 puan topladık. Oyuncularımı kutluyorum.

İkinci yarı takviye yapmamız lazım. En az 4-5 oyuncu alıp ikinci yarıda çıkış yapmak istiyoruz. Her kulüpte kriz vardır elbette ama bizdeki krizin de üstünde bir şey. Bunu çok paylaşmak istemiyorum. Yerlisiyle yabancısıyla takımı buraya kadar taşıdık. Unutmayın bu takım 10 günde kuruldu. Toplama bir takımla iyi bir takım olduk. Takım ruhu sahada çok üst seviyede.”

Doğan, yaşanan sıkıntıların büyük Diyarbakırspor camiasına yakışmadığını belirterek, “Kulübün şu anda hiçbir geliri yok. Yöneticiler kendi ceplerinden para harcayarak kulübü buraya kadar getirdi. Başkanından malzemecisine kadar herkes çok onurlu bir mücadele verdi. Bir iki kaliteli oyuncuyla ikinci yarı daha bir seyrettiririz diye düşünüyorum” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.