GeriFutbol Doğan Koloğlu'nu kaybettik
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Doğan Koloğlu'nu kaybettik

Doğan Koloğlu'nu kaybettik
refid:25111303 ilişkili resim dosyası

TSYD eski genel başkanı, gazeteci, yazar Doğan Koloğlu vefat etti.

Türk basınının duayenlerinden Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) eski genel başkanı, gazeteci-yazar Doğan Koloğlu bu akşam hayatını kaybetti. Uzun zamandır tedavi gören Koloğlu'nun cenazesi 15 Kasım Cuma günü Levent Camii'nde Cuma namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Zincirlikuyu'daki aile kabristanına defnedilecek.

DOĞAN KOLOĞLU KİMDİR?
1927 yılında Sürmene'de hayata gözlerini açan Doğan Koloğlu, ilk, orta ve lise öğretimini Galatasaray Lisesi'nde tamamladı. Galatasaray'a futbolcu, yönetici ve teknik adam olarak da hizmet eden Koloğlu ayrıca Galatasaray Divan Kurulu 2. Başkanlığı yaptı.

Doğan Koloğlu gazeteci ve araştırmacı yazar kimliğiyle Türk basınının önemli isimlerinden biriydi. Hürriyet Gazetesi spor servisi müdürlüğü yapan, Akşam, Milliyet, Sabah ve Vatan gazetelerinde çalışan Koloğlu, Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) kurucu üyelerindendi. Doğan Koloğlu TSYD'nin 1981-1984 yılları arasında Genel Başkanlığı'nı da yaptı.

Doğan Koloğlu'nun spor yazılarıyla Türk sporuna ve futboluna büyük emekleri oldu. 'Hücum futbolu' terimini çok sık olarak kullanan ve futbolda hücumun önemini yüzlerce yazıyla anlatan Koloğlu ayrıca 'patlayan forvet' terimini de akıllara kazıyan isim olmuştu.

BİR KALBİN ŞİFRESİ
Hürriyet Gazetesi spor yazarı Altan Tanrıkulu kısa süre önce Doğan Koloğlu'nu ziyaret etmiş ve 9 Kasım tarihinde yayınlanan köşe yazısında bu ziyaretini ve Doğan Koloğlu'nu yazmıştı. İşte Altan Tanrıkulu'nun o yazısı;

ALTAN TANRIKULU: BİR KALBİN ŞİFRESİ


Yorumları Göster
Yorumları Gizle