Doğan Holding 3 çeyrekte 60 milyon TL kar etti

Hürriyet Haber
14 Kasım 2009 - 17:11Son Güncelleme : 14 Kasım 2009 - 00:25

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.’nin 1 Ocak – 30 Eylül 2009 faaliyet dönemi konsolide finansal sonuçları 13 Kasım 2009 tarihi itibariyle kamuoyuna açıklandı.

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.’nin 1 Ocak – 30 Eylül 2009 faaliyet dönemi konsolide finansal sonuçları kamuoyuna açıklandı. Doğan Şirketler Grubu Holding 2009 yılının ilk dokuz aylık döneminde net satış gelirleri 7,6 Milyar TL, Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar’ı (“FAVÖK”) 385 milyon TL, azınlık payları sonrası net dönem karı ise 60 milyon TL olarak gerçekleşti.

 

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. kamuoyuna yaptığı yazılı açıklamada,  "Ekonomik durgunluk ortamının, faaliyet sonuçlarımız üzerinde ivmesini kaybederek devam eden olumsuz etkileri sonucunda; 2009 yılı Haziran-Eylül dönemi satış gelirlerimiz, 2,8 Milyar TL olarak geçen yılın altında gerçekleşmiş olmakla beraber; mevsimsel etkiler ve faaliyet alanlarımızdaki sektörel gelişmelerin de etkisi ile, birinci ve ikinci çeyrek dönemlerin üzerinde gerçekleşmiştir. Haziran-Eylül döneminde 66 Milyon TL olarak gerçekleşen faaliyet karının olumlu etkisiyle, dokuz aylık faaliyet karımız 95 Milyon TL seviyelerine ulaşmıştır. Grubumuzun kısa vadedeki performans ölçüleri, piyasa payı, yüksek likidite ve operasyonel etkinlik göstergeleri olup, yılın ilk dokuz ayında başta enerji ve medya olmak üzere faaliyet alanlarımızda lider pazar konumları korunmuş, bu alanlarda yeni yatırım girişimlerimiz ve operasyonel etkinlik çalışmalarımız ana hedeflerimize uygun olarak sürdürülmüştür" denildi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı