« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Doğan Hancı'nın hedefi şampiyonlar yetiştirmek

2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda mücadele eden ve makaralı yay kategorisinde bronz madalya alan milli okçu Doğan Hancı, hedefinin şampiyon sporcular yetiştirmek olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Milli Okçu Doğan Hancı, Royal Artillery Barracks'ta yapılan müsabakalarda, yarı finalde Fin Jere Forsberg'e 7-3 yenildikten sonra, bronz madalya için İspanyol Guillermo Rodriguez Gonzalez ile karşılaştı.

İspanyol rakibini 6-2 mağlup eden Hancı, makaralı yay kategorisinde Türkiye'ye bronz madalya kazandırmanın sevincini yaşarken, gelecekle ilgili planlarını AA muhabirine değerlendirdi.

Hancı, oyunların çok zor geçtiğini belirterek, 28 sporcu arasında geçen mücadelede makaralı yay kategorisinde bronz madalya almaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Başarının sırrı çok çalışmak

Hancı, olimpiyatlarda madalya almak için uzun süredir çalıştığını belirterek, “Başarının sırrı çok çalışmak. Ailem ve çevremdekiler hep destek verdiler. Biz de başardık. Allah'a şükür” dedi.

10 Eylül'de İstanbul'a geleceklerini ifade eden Hancı, daha sonra Erzurum'a geçeceğini belirterek, gelecekle ilgili planlarını şöyle değerlendirdi:

“Bundan sonraki dönemde bazı planlarım var. Ailece okçulukta, Erzurum'da biraz daha kapsamlı çalışmayı düşünüyoruz. Birkaç engeliyle beraber çalışmak istiyorum. Onları da yetiştirmek istiyorum. Genç sporcularla çalışmak istiyorum. Hedefim şampiyon sporcular yetiştirmek. Ben kendim de belki devam ederim onlarla birlikte. Burada bir tek ben olmayayım, Erzurum adına birkaç kişi daha olsun istiyorum.”
Hancı son olarak, oyunlar öncesi hazırlık sürecince kendisine destek olan ailesine, çevresine ve yetkililere teşekkür etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler