« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Doğan Hancı'nın başarısıyla gurur duyduk"

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, 2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda mücadele eden ve makaralı yay kategorisinde bronz madalya alan milli okçu Doğan Hancı'nın başarısıyla gurur duyduklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Fatih Çintimar,  milli Okçu Doğan Hancı'nın, Royal Artillery Barracks'ta yapılan müsabakalarda, bronz madalya için İspanyol Guillermo Rodriguez Gonzalez ile karşılaştığını ve rakibini 6-2 mağlup ettiğini belirterek, Hancı'nın bronz madalyayla Erzurum'a dönecek olmasının kendilerini sevindirdiğini belirtti.

2012 Londra Paralimpik Oyunları'na Erzurum'dan Hancı ile görme engelli 2 sporcunun daha katıldığını anımsatan Çintimar, şunları kaydetti:
“Ülkemize madalya kazandıran Doğan Hancı'nın başarısıyla gurur duyduk. Doğan Hancı'nın antrenörü Hikmet Dumanoğlu'nu da kutluyorum. Ülkemizde evlerinden çıkamayan birçok engelli kardeşimiz var. Doğan'ın başarısı herkes için iyi bir örnek oldu. İnşallah bir sonraki olimpiyatlara da katılır ve orada şampiyon olur.”

Çintimar, Erzurum'daki yetenekli bedensel engelli sporcuların bulunması için çalışma yapacaklarını belirterek, yetenekli sporcuları Türk sporuna kazandırmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz