« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Doğan HAKYEMEZ: Yerlilerin zaferi

Derbi'den Beşiktaş çıktı. Deplasmandan iki denk takımın mücadelesinden pardon(!), F.Bahçe'nin 3 yabancısına karşı yerli malı genç Kartallar müthiş bir mücadele örneği vererek galip gelmeyi bildi.

Doğan HAKYEMEZ
SON GÜNCELLEME
Siyah beyazlı takım savunma direncini hücumda akıllı oyunla birleştirince skor buldu ve maçı hep önde götürdü. Ne zaman ki hızlı ve acele top kullandılar, o zaman hata yaptılar.

Bir de ikinci yarıda F.Bahçe'nin alan savunmasına karşı çok acemice hücum etmeleri sarı lacivertli takımı maça ortak etti. Genç Kartallar, oyunun sonuna doğru Fatih ve Tufan'la öyle inanılmaz hatalar yaptılar ki, neredeyse basketbol adına ortaya hiçbir şey koyamayan F.Bahçe'ye maçı hediye ediyorlardı. Ancak basketbolun altın kuralı işledi ve kazanmayı daha çok arzulayan Beşiktaş sahadan zaferle ayrıldı.

FENER KAYIP

F.Bahçe'ye gelince; sarı lacivertliler 3 yabancılı kadrolarına rağmen sahada gezinip durdular. Kanarya'da maçın genelinde Wisby'nin 18 ribaundu ile oyuna sonradan giren Cömert'in müthiş performansı (10 sayı, 7 ribaunt) dışında dikkati çeken bir şey yoktu. Mrsiç'in her topu atma sevdası ile potaya anlamsız dalışları F.Bahçe'ye maçı kaybettiren başka bir faktördü.

Beşiktaş'ın bu kadrosu tecrübe kazandığı zaman siyah beyazlı takımı zirveye taşıyacak kalitede. İki tarafın seyircilerinin küfürlü tezahüratları hiç hoş değildi. Bu güzel mücadeleye gölge düşürdüler.

Bunları da Beğenebilirsiniz