« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Doğan Hakyemez: Kambala

Doğan Hakyemez
SON GÜNCELLEME
Efes Pilsen grubunda kendisine rakip olmayacak bir takım olan Idea Slask Wroclaw'ı yenerken zorlanmadı. Zaten Efes Pilsen'in bu galibiyeti, diğer rakiplerinin alacağı sonuç ne olursa olsun, gruptaki dördüncülüğünü etkilemeyecekti. Lacivert beyazlıların grubundaki yerini, gelecek hafta oynayacağı Malaga maçı belirleyecek.

Efes Pilsen dün Idea Slask önünde zaman zaman çok iyi savunma yaptı. Oktay Mahmudi, Türk Telekom maçında çok iyi bir oyun ortaya koyan genç Ender'i oyun kurucu oynatarak başladığı karşılaşmada, bu oyuncuya tecrübe kazandırmak istedi. Ancak Efes Pilsen pota dibinde Kambala ile çok etkili olmasına karşın, bu oyuncunun dışarıya çıkardığı toplarda bir türlü isabetli atışlar (3/20) bulamadı.

STOMBERGAS ŞAŞIRTTI

Benim Efes Pilsen'de dikkatimi çeken diğer bir konusu ise Litvanya Milli Takımı'nın ünlü oyuncusu Stombergas'ın hücumdaki tutuk oyunuydu. Eğer Stombergas Malaga önünde gerçek savunma ve hücum gücünü gösteremezse, sonuç lacivert beyazlılar için hüsran olabilir. Ben isterdim ki, dünkü maçta Efes Pilsen savunmada gösterdiği gayreti hücuma da yansıtabilsin ve Malaga maçı öncesi moral kazanmış olsun. Halbuki bu karşılaşmada pota dibinde Kambala'nın dışında, özellikle de hücumda etkili bir oyuncu yoktu. Dışarıda ise Brown skora katkıda (17 sayı) bulunmaya çalıştı, ama onun da şut yüzdesi çok düşüktü.

Bu maçta alınan galibiyetin Efes Pilsen'i pek tatmin ettiği söylenemez. Şimdi gözler gelecek haftaki Malaga maçına çevrildi. Efes Pilsen'in EuroLeague'de iddiasını sürdürebilmesi için bu maçı mutlaka kazanması gerekiyor. Yukarıda dediğim gibi, Stombergas gerçek kişiliğini ortaya koyup, Mehmet Okur da milli maçlardaki performansını sergileyebilirse, Efes Pilsen İspanya'dan zaferle dönebilir.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz