« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Doğan Hakyemez: Dönüm maçı

Doğan Hakyemez
SON GÜNCELLEME
Darüşşafaka ile Fenerbahçe'nin mücadelesi her iki takım için de büyük önem taşıyordu. Yeşil siyahlılar zirvede kalmayı hedeflerken, hafta içinde Kuzey Avrupa Ligi'nde CSKA Moskova'yı yenen Fenerbahçe de bu çıkışını lige yansıtmayı amaçlıyordu. Sarı lacivertliler ilk yarı boyunca aynı CSKA maçında olduğu gibi mükemmel bir oyun ortaya koydular ve devreyi 16 sayı farkla önde bitirmeyi başardılar. İlk yarıda Mrsiç 22 sayı atarak (6'da 6 üç sayılık) müthiş bir performans gösterdi. Bu arada Darüşşafakalı oyuncular, ilk iki periyot boyunca kendi sahalarında oynamanın verdiği aşırı güvenle topu potaya çok acele atınca düşük isabet yüzdesiyle oynadılar ve kaderlerine razı oldular.

ÜNER FAKTÖRÜ

Maçın ikinci yarısında Halil Üner, takımının bütün iplerini eline almış gözüküyordu. Oyuncularına tam sahada, yarı sahada baskılı savunmalar yaptırıp, hücumda da acele atışları kestirince Darüşşafaka arayı kapadı. Mücadelenin en ilginç yönü, bütün maç boyunca 18 sayı atmasına karşın yeşil siyahlıların en kötü oyuncusu olan Yaylo'nun, son saniyelerde kendisine yapılan iki faulu dört isabetli atışla değerlendirip, takımına maçı kazandırması oldu.

Darüşşafaka'nın ilk yarıdaki oyunu ne kadar anlamsızsa, Fener'in ikinci yarıdaki aceleci ve dağınık oyunu da o kadar anlaşılmazdı. Bu stresli maçı hakemler en iyi şekilde yönetirken, Darüşşafaka bu galibiyetle amacına ulaştı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler