« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Doğan HAKYEMEZ: Ah Halil ah

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Darüşşafaka, lider Efes'i yeni antrenörü Halil Üner ile yenerken, takım olarak ortaya koyduğu basketbolla herkesin takdirini topladı. Halil Üner bana göre Türkiye'deki bir kaç antrenörden biri. Dün, takımına uygulattığı sert savunma ile Efes'e rahat oyun kurma şansı vermedi. Topu tutan rakip oyuncuya ikili-üçlü sıkıştırmalar yaptırırken, basketi yedikten sonra oyuncularını hızlı hücum ettirmesi ve Kambala'yı tutan oyuncuyu daima karşı potaya süratle koşturması, lacivert beyazlıların dengesini bozdu.

Darüşşafakalı oyuncular bu hızlı tempoda 18 top kaybettiler ama rakiplerine de 17 hata yaptırmayı başardılar. Maçın sonunda pota dibi, yakın mesafe, üçlük atış ve serbest atış yüzdesi rakibinden daha iyi olan Darüşşafaka maçı kazanmayı bildi.

BASKETBOLU DÜŞÜNMELİ

İşte klasik bir Halil Üner cinliğini dün bir kez daha Efes Pilsen önünde seyrettik. Yukarıda dediğim gibi Türkiye'nin en iyi antrenörlerinden biri olan Üner eğer kafasındaki cinlikleri sadece basketbol sahasında uygulamaya devam ederse Darüşşafaka üstün başarılar elde edecektir. Ama bunun tersi Üner için hiç de iyi olmaz. Halil Üner'i gerçekten çok özlemişiz.

Bunları da Beğenebilirsiniz