Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Doğan hakeme tepkili

Diyarbakırspor teknik direktörü Ziya Doğan Gaziantepspor mağulubiyeti sonrası yaptığı değerlendirmede, maçın hakemine tepki gösterdi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Maçla ilgili fazla bir değerlendirme yapmayacağını anlatan Doğan, şunları  kaydetti:
“Sahada yüzde 100 futbol oynamak isteyen, futbol adına her şeyi yapan  bir Diyarbakırspor vardı. Buradan yetkililere seslenmek istiyorum; lütfen emeğe  saygılı olun. Yani 90. dakikada gol yemiş bir takımın teknik direktörü olmasam da  bunu yine söyleyecektim. Bu maçı 90 dakika izleyen, hakkımızı verecektir. Bir  takım sarı kartlarla nasıl durdurulur, atakları nasıl kesilir bunu bu maçta  yaşadık. Diyarbakırspor'a sürekli olarak çifte standart uygulanıyor. Aslında şu  anda fazla konuşmak istemiyorum ama inanın Diyarbakırspor çok zorlukla kurulan  bir takım. Çok kısıtlı bir bütçe ile 15 günde bir takım oluşturduk. Yetkililer  bizim oynadığımız tüm maçları izlesinler, ondan sonra oturup bir konuşalım. Yalnız bir maçı değil tümünü konuşalım. Aslında bizim tavrımız da yanlış. Ondan  sonra yaşanan görüntüler aleyhimize gelişiyor. 'Diyarbakırspor'da sıkıntı var, hakeme saldırdılar' deniliyor. Ben bu yaşananları, hakeme saldırıları tasvip etmiyorum.

HAKEM DE SUÇLU OLDUĞUNU BİLİYOR

Diyarbakırspor teknik direktörü Ziya Doğan sözlerine şöyle devam etti: "Hakeme gözünün içine bakıp 'hocam' diyorum, ama bana bakamıyor bile.  Çünkü o da biliyor ki suçlu. Yani şöyle şu pozisyonlara lütfen bir bakın. Bu  takıma yazık ediliyor. İyi oynadığımız bir maçı kaybettik. Bursa'da  yaşadıklarımız, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında yaşananların hepsi  tesadüf mü? Çok ağır kararlar verildi, canımız yanıyor. Sizlere o kadar çok sayabilirim ki. Ben sonuçta bir profesyonelim. Bu anlayışa akıl sır  erdiremiyorum. Bir emek harcıyoruz, para harcıyoruz. İyi de bir ekip kurduk. Az  para ile de bir şeyler yapılabileceğini göstermek istedik ama bizi galiba aşağıda  tutmak istiyorlar. Bu takım şu anda inanın 6. 7. sırada olabilirdi.”


Bunları da Beğenebilirsiniz