Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Doğan Gazetecilik, Vatan'ı 18 milyon dolara alacak

  ANKA
  27 Temmuz 2007 - 11:06Son Güncelleme : 27 Temmuz 2007 - 11:27

  Doğan Gazetecilik, Vatan gazetesini 17 milyon 999 bin 875 bin dolar bedelle satın alacak.

  Doğan Gazetecilik'ten İMKB'ye gönderilen açıklamada, Vatan gazetesinin ismi ve imtiyaz hakkına sahip Bağımsız Gazeteciler Yayıncılık'ın sermayesinin yüzde 40.16'sını temsil eden payların "DTT Kurumsal Finans Danışmanlık Hizmetleri" tarafından hazırlanan değerlendirme raporu dikkate alınarak ve yapılan pazarlıklar neticesinde, hisse devirlerine ilişkin her türlü yasal yükümlülüğün yerine getirilmesi koşuluyla 7 milyon 228 bin dolar bedel karşılığında satın alınmasına karar verildiği bildirildi.

  Açıklamada, Bağımsız Gazeteciler Yayıncılık'ın sermayesinde yüzde 59.84 oranında paya sahip Kemer Yayıncılık ve Gazetecilik'in aktifinin tamamına yakınının Bağımsız Gazeteciler Yayıncılık'a olan iştirakinden oluştuğuna dikkat çekildi. Açıklamada, söz konusu sermayeyi temsil eden payların tamamının DTT Kurumsal Finans Danışmanlık Hizmetleri tarafından hazırlanan değerlendirme raporu kapsamında ve yapılan pazarlıklar neticesinde, hisse devirlerine ilişkin her türlü yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi koşuluyla toplam 10 milyon 771 bin 875 dolar bedel karşılığında satın alınmasına karar verildiği ifade edildi. Böylece Doğan Grubu, Vatan için toplamda 17 milyon 799 bin 875 dolar ödeyecek.

  Satın alma bedellinin ödenmesi ve hisselerin devir edilmesi işlemlerinin Rekabet Kurumu'ndan gerekli iznin alınmasını takiben tamamlanacağı kaydedilen açıklamada, hisse devir bedellerinin hesaplanmasında işlem günündeki Merkez Bankası döviz kurlarının dikkate alınacağı belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı