ADIYAMAN HABERLERİ

Doğalgaz, Kömür Sobalarını Tarihe Gömüyor

IHA
26.10.2015 - 16:52Son Güncelleme :

Adıyaman'da, kömür sobaları unutulmaya yüz tutuyor

IHA

Adıyaman’da uzun yıllar kışın ısınma ihtiyacını soba ile karşılayan vatandaşların, doğalgazın gelmesiyle birlikte sobaları sökünce, kömür sobaları unutulmaya yüz tuttu.
Doğalgaz ile birlikte soba satıcılarıda iş yapamaz hale geldi. Adıyaman’da önceki yıllarda her gün 10-15 soba satışı yapan esnaflar, doğalgazın ardından kış boyunca 10-15 soba satabiliyor. Adıyaman merkez ve büyük ilçelerinde doğalgazın olması nedeniyle, satılan sobalar köylerden ve küçük ilçelerden alıcı buluyor.
Soba satıcıları işlerin durma noktasına geldiğini belirterek, kış boyunca satılan tüm sobaların sayısının önceki yıllarda bir günde satılan sobalara eşit olduğunu ifade ettiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Doğalgaz, Kömür Sobalarını Tarihe Gömüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 16 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Doğalgaz, Kömür Sobalarını Tarihe Gömüyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı