Eğitim Haberleri

  Doğalgaz kesildi, veliler öğrencileri okullardan aldı

  DHA
  20.02.2015 - 11:39 | Son Güncelleme:

  Şişli’de doğalgaz hattında henüz belirlenemeyen bir nedenle sızan gaz alev aldı. Doğalgaz ekipleri tedbir amaçlı olarak mahallenin gazını kesince çevredeki okullarda eğitim sekteye uğradı. Bazı veliler, soğuk sınıflarda ders yapmaya çalışan çocuklarını okullarından alarak evlerine götürdü.

  Halide Edip Adıvar Mahallesi Dedeoğlu Sokak’da saat 08.30’da meydana gelen olayda, sokak üzerinde bulunan doğalgaz hattında henüz belirlenemeyen bir nedenle sızıntı oldu. Sokağa sızan gaz bir anda alev aldı. Durumu fark eden mahalleli olayı polis ve itfaiyeye bildirdi. Gelen itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürdü.

  Yangının söndürülmesinin ardından doğal gaz ve elektrik ekipleri tedbir amaçlı olarak mahallenin doğalgaz ve elektriğini kesti. Kesinti, iki günlük kar tatilinin ardından açılan çevredeki okullarda eğitime sekte vurdu. Doğalgazın kesilmesi nedeniyle öğrenciler soğuk sınıflarda ders yapmaya çalıştı. Elektrik ve doğalgazın kesildiğini öğrenen bazı veliler okullara gelip çocuklarını eve götürdü.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı