Doğalgaz dağıtım ağı genişliyor

A.A
27.08.2006 - 11:52 | Son Güncelleme:

İthal doğal gazın yaygınlaştırılmasına yönelik inşaat çalışmaları sürerken bir taraftan da belirlenen güzergahlarda kullanılacak boruların teminine yönelik ihaleler yapılıyor.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ) Genel Müdürlüğünün önümüzdeki dönemde doğal gaz götürmeyi planladığı, Çankırı-Gerede-Bolu-Düzce, Eskipazar-Karabük ve Zonguldak-Çaycuma-Bartın ile Kilis-Nevşehir-Merzifon-Erzincan doğal gaz boru hatlarına boru temini için ihaleler açtı.

Genel Müdürlüğün belirlediği ihale programına göre, Eskipazar-Karabük ve Zonguldak-Çaycuma-Bartın doğal gaz boru hattı projesi boru alım ihalesi 8 Eylül 2006 tarihinde yapılacak.

BOTAŞ Genel Müdürlüğü, Çankırı-Gerede-Bolu-Düzce doğal gaz boru hattı temin projesinin boru alımını açık ihale usulüyle gerçekleştirecek. İhale yolu ile temini öngörülen borular, Eskipazar-Karabük ve Zonguldak-Çaycuma-Bartın doğal gaz boru hattı stok sahalarına teslim edilecek. Teslim süresi sözleşme tarihinden itibaren 210 takvim günü olacak.

KİLİS-NEVŞEHİR-MERZİFON-ERZİNCAN

BOTAŞ'ın aynı ihale paketi içinde ihaleye çıkardığı Kilis, Nevşehir, Merzifon, Erzincan doğal gaz boru hatlarının boru temini de açık ihale usulüyle ihale edilecek.

4 Eylül 2006 tarihinde yapılacak ihale sonrası temin edilecek borular 240 iş günü içinde BOTAŞ'ın belirleyeceği stok noktalarına teslim edilecek.

Her üç güzergah için açılan doğal gaz boru temini ihalelerinin yıl sonuna kadar BOTAŞ Genel Müdürlüğünce sonuçlandırılması bekleniyor.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı