Ege Haberleri

EGE

  Doğal Yaşam Parkı'nda yarışma heyecanı

  Hürriyet Haber
  18.09.2014 - 01:27 | Son Güncelleme: 17.09.2014 - 12:01

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği "Sizin Gözünüzden Doğal Yaşam" konulu fotoğraf yarışması için başvurular alınmaya başlandı. Geride kalan iki yılda birbirinden başarılı fotoğrafların damgasını vurduğu yarışmaya ilginin bu yıl da büyük olması bekleniyor. Başvurular için son tarihin 26 Aralık olduğu bildirildi.


  İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda barınan 120'den fazla türde 1200'ü aşkın hayvanı genç nesillere tanıtmak ve fotoğrafçılığın gelişmesine katkı sağlamak amacıyla başlatılan fotoğraf yarışması, bu yıl üçüncü kez düzenlenecek. "Sizin Gözünüzden Doğal Yaşam" başlığı altındaki yarışma için başvuru süresi başladı. Doğal Yaşam Parkı sınırları içinde çekilen fotoğrafların değerlendirileceği yarışmaya katılmak isteyenler, şartname ve katılım formuna www.izmirdogalyasamparki.org.tr adresinden ulaşabilecek.
  Fotoğraf Sanatçısı Erol Özdayı, DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Fotoğraf Ana Sanat Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Işık Sezer, DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Temel Sanat Eğitimi Ana Sanat Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Koştumoğlu, İzmir Doğal Yaşam Parkı Şube Müdürü Şahin Afşin ve fotoğrafçı Zeynel Aydın'dan oluşan jüri, Ocak ayı içinde değerlendirme için toplanacak. Seçici Kurul'un değerlendirmesi sonucu belirlenen 50 eser arasından ilk 4'e girenlere ödül verilecek. Yarışmada birincilik ödülü bisiklet ve tablet bilgisayar, ikincilik ödülü bisiklet, üçüncülük ödülü ise tablet bilgisayar olarak belirlendi. Mansiyon kazanan yarışmacının ödülü ise dijital fotoğraf makinesi. Ayrıca seçilen 50 eserin sahibine de katılım belgesi ve İzmir Doğal Yaşam Parkı hediyeleri verilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı