Doğal gaz Antalya kent merkezine ulaştı

Hürriyet Haber
09 Ekim 2008 - 11:55Son Güncelleme : 09 Ekim 2008 - 11:55

Olimposgaz tarafından yapımına yapımına geçen yıl başlanan 16 kilometrelik doğal gaz şebekesine bugünden itibaren gaz verilmeye başlandı.

BOTAŞ'ın Burdur yolu üzerindeki tesisinden itibaren Otogar yanındaki Olimposgaz Basınç Düşürme ve Ölçme İstasyonu'na kadar olan 16 kilometrelik Yüksek Basınçlı Çelik Doğal Gaz Boru Hattı tamamlandı Mülkiyeti BOTAŞ'a ait olacak hattan bugün, Olimposgaz Basınç Düşürme ve Ölçme İstasyonu'na 70 bar doğal gaz verilmesine başlandı.

Olimposgaz şirketini bünyesinde bulunduran Enes Gaz Akdeniz Bölge Müdürü Mahmut Raci, Basınç Düşürme ve Ölçme İstasyonuna bugünden itibaren gaz verildiğine değinerek, şunları söyledi:

“Antalya Otogarı yanındaki Basınç Düşürme ve Ölçme İstasyonuna gazı bağladık. Artık doğal gaz Antalya'nın girişine geldi, 3-5 gün içinde otogara yakın bin 200 konuta doğal gazı verebiliriz. 2009 yılı sonuna kadar Lara - Kundu hattına, hatta Serik'e kadar gitmeyi hedefliyoruz. Antalya nüfusunun yüzde 70'ine ise doğal gaz 7-8 yıl içinde verilebilecek. Şu ana kadar toplam 40 kilometrelik hat döşendi. Basınç düşürme ve ölçme İstasyonu'na bugün, 70 bar doğal gaz verildi. Gaz verilmesi sırasında hava ve gaz karışımının atmosfere salınması sırasında yüksel desibelde gürültü oldu. Gürültüye karşı vatandaş daha önce uyarıldı. Ancak her hangi bir tehlike yok.”
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı