« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Doğa yürüyüşleri Gazipaşa'da

Antalya'da 2011'de yapılacak Doğa Sporları Olimpiyatları'nın doğa yürüyüşleri bölümü Gazipaşa ilçesinde gerçekleştirilecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
2011 Doğa Sporları Olimpiyatları İcra Kurulu Başkanı Nuri Ülker, Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk'u makamında ziyaret etti. Ülker, ziyarette yaptığı açıklamada, gelecek yıl 19-23 Ekim tarihlerinde Antalya'da yapılacak 12. Uluslararası Doğa Sporları Olimpiyatları'na 50 bin sporcunun katılmasını beklediklerini, dünya doğa dostlarını Antalya'da buluşturacaklarını söyledi. Dünya insanlarının kardeşliğini amaçladıklarına işaret eden Ülker, olimpiyatlarda doğa yürüyüşü, yüzme, bisiklet gibi çeşitli etkinlikler olacağını belirtti.

5, 10 ve 24 kilometrelik doğa yürüyüşünün Gazipaşa'da yapılacağını anlatan Ülker, şöyle konuştu:
“Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü, doğa yürüyüşlerinde oldukta başarılı. Gazipaşa'nın el değmemiş doğasını doğa severlere tanıtıyorlar. Olimpiyat organizasyonu bir tanıtım, reklam ve turizm olayı. Bu nedenle doğa yürüyüşünü Gazipaşa'da yapacağız. Gazipaşa'nın muhteşem doğal güzelliklerini tanıtacağız.”

Türkiye'ye yarışır bir olimpiyat gerçekleştireceklerini vurgulayan Ülker, bu organizasyonda her kesimin desteğine ihtiyaç duyduklarını sözlerine ekledi.

Kaymakam Pamuk da olimpiyatlar için her türlü desteği vereceklerini, yürüyüş parkurunun düzenlenmesi için Gazipaşa Belediyesi ve kaymakamlık olarak katkı yapacaklarını belirtti.

Doğa Olimpiyatları İcra Kurulu Başkanı ve beraberindeki heyet, daha sonra ilçe belediye başkanı Cem Burak Özgenç'i ziyaret etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz