VAN HABERLERİ

Doğa Tahribatına Dikkat Etmek İçin Ağrı Dağına Zirve Tırmanışı Yaptılar!

IHA
25 Temmuz 2015 - 14:45Son Güncelleme : 25 Temmuz 2015 - 14:46

DOĞA TAHRİBATINA DİKKAT ETMEK İÇİN AĞRI DAĞINA ZİRVE TIRMANIŞI YAPTILAR

IHA

Van’da faaliyet gösteren spor kulübünün üyeleri, "Dağlar ve ormanlar bizimdir ve diğer canlıların ortak yaşam alanlardır" sloganıyla Ağrı Dağı’na tırmandı.
Arama Kurtarma ve Ekoloji Derneği (NASSAR) grubu, doğadaki insani tahribatlara dikkat çekmek amacıyla "Dağlar ve ormanlar bizimdir ve diğer canlıların ortak yaşam alanlardır" sloganıyla Ağrı Dağı’na zirve tırmanışı gerçekleştirdiler. Ağrı Dağı’nda zirve tırmanışı gerçekleştiren ekibin başında bulunan NASSAR grubu üyesi Ömer Demez, ’’3 günlük tırmanış süresinde doğadaki tahribatlara dikkat çekmek amacıyla doğaya gönül vermiş arkadaşlarımızla birlikte, ülkemizin en yüksek dağına zirve tırmanışı gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreçte, doğa tahribatlarına dikkat çekmek adına, bu tür etkinliklerine ağırlık vereceğiz. Tırmanış sürecinde ekibimizde bulunan kişilere ’’doğa tahbirbatlarının ekolojik denge üzerindeki yıkımları hakkında bilgi verdik. Yani bir nevi etkinliğimiz eğitim kampı şeklinde geçti" dedi.
Ekiple birlikte tırmanış gerçekleştiren 15 yaşındaki lise öğrencisi Reyhan Demez ise, ’’Can damarlarımız olan ormanlarımıza ve dağlarımıza herkesin sahip çıkmasını istiyoruz. Doğadaki her türlü tahribata karşıyım. Herkes bu konuda üzerine düşen sorumluluğunun bilincinde olmalı. İşte biz bu bilinci somut bir şekilde çevremizdeki insanlara hissettirmek amacıyla ülkemizin en yüksek doruğundan anlamlı bir mesaj verdik. Umarım gereken mesajı verdik"dedi.
NASSAR grubu, zirvede doğa tahribatına yönelik mesajını verdikten sonra güvenli bir şekilde iniş yaptılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Doğa Tahribatına Dikkat Etmek İçin Ağrı Dağına Zirve Tırmanışı Yaptılar! hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Doğa Tahribatına Dikkat Etmek İçin Ağrı Dağına Zirve Tırmanışı Yaptılar! haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:29
  • Guneş
   05:16
  • Öğle
   12:21
  • İkindi
   16:07
  • Akşam
   19:05
  • Yatsı
   20:39
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı