ADANA HABERLERİ

Doğa Harikası Yerköprü’de Temizlik

IHA
27.10.2015 - 13:44Son Güncelleme :

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TURİZM BÖLGESİ KARAİSALI YERKÖPRÜ’DE OLUŞAN KİRLİLİĞİ, 1 HAFTALIK HUMMALI ÇALIŞMA SONUCU ORTADAN KALDIRDI.

IHA

Adana Büyükşehir Belediyesi, turizm bölgesi Karaisalı Yerköprü’de oluşan kirliliği, 1 haftalık hummalı çalışma sonucu ortadan kaldırdı.
Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Denizcilik ve İç Su Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nce, Karaisalı ilçesinin turizm noktası olan, doğa harikası Yerköprü üzerinde, yılların birikimiyle oluşan kirlilik, 1 hafta süren yoğun çalışma sonucunda temizlendi.
Suyu kirleten plastik, poşet, strafor, bidon, piknik yapmaya gelen vatandaşların bıraktığı çöp ve zamanla oluşan doğal atıklar Yerköprü’de son derece olumsuz görüntüler oluşturuyordu.
Denizcilik ve İç Su Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Uslu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatıyla hareke geçtiklerini belirterek, “Adana’nın en değerli turizm noktalarından Yerköprü’nün içler acısı hali hepimizi üzüyordu. Yerköprü üzerinde oluşan kirliliği gidermek için ekibimizle birlikte önce plan yaptık, ardından uygulamaya geçtik. Yaklaşık 1 haftadır ekiplerimiz, tehlikeli bir noktada gerçekleştirilen temizlik çalışması için kendi can güvenliklerini de emniyete alarak hummalı bir şekilde çalışma gerçekleştirdi. 1 haftanın sonunda yaklaşık 10 kamyon dolusu atık Yerköprü’den çıkarıldı. Zaman içinde yılların birikimiyle hem doğal atıklar (Orman atıkları-odun-kütük-kabuk-pürler) hem de insanların bıraktığı atıklar toplandı. Temizliği yapılan ve pırıl pırıl hale getirilen Yerköprü ve diğer doğal güzelliklerimizin korunması için vatandaşlarımızdan duyarlı olmalarını, çöplerini ve atıklarını doğaya bırakmamaları rica ediyoruz” dedi.
Mehmet Uslu, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, Adana’nın doğal güzelliklerini koruma adına, şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da titiz bir şekilde çalışmaya devam edeceğini açıkladı.
Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş da, yerinde ve güzel bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade ederek, personeline teşekkür etti. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatlarını harfiyen uygulamaya devam edeceklerini belirten Akkuş, daire olarak çevreyle ilgili sorunları çözmek için bütün güçleriyle çalışacaklarını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Doğa Harikası Yerköprü’de Temizlik hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 13 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Doğa Harikası Yerköprü’de Temizlik haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı