« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Doc Rivers: Hido bizim için çok önemli bir isim

NBA'de kariyerinin 14'üncü sezonunda Los Angeles Clippers'da forma giyen Hidayet Türkoğlu, Clippers'ın oynadığı son maçlarda forma şansı bulamıyor. Ancak Clippers koçu Rivers Hido'dan övgü dolu sözlerle bahsediyor.

Barbaros TAPAN / Los Angeles DHA
SON GÜNCELLEME

NBA'de LA Clippers'ın dün gece oynadığı ve LA Lakers'i 114-89 'luk skor ile yendigi maçın ardından, LA Clippers 'in başantrenörü Doc Rivers, Hidayet Turkoglu 'nun takımdaki durumu hakkında sorulan soruyu yanıtladı .

LA Clippers'in başantrenörü Doc Rivers, Hidayet'in takımındaki önemli ve tecrübeli oyunculardan biri olduğunu ve sadece saha içinde değil saha dışında da Hido'nun tecrübesinden faydalandığını açıkladı.

Doc Rivers, "Hido çok sevdiğim bir oyuncum. Zamanı gelince oynayacak. Hidayet takımdaki en genç oyuncu değil, bu tip maçlarda oynaması ya da oynamaması çok önemli değil. O'nun bu takımdaki işi sadece saha içerisinde değil. Hido saha dışında da çok önemli bir isim. Her zaman en doğru şeyleri söyleyen, tecrübelerini arkadaşlarına aktaran bir kişi, böyle oyunculara sahip olmak bir değerdir" şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler