ADIYAMAN HABERLERİ

Doç. Dr. Olgunoğlu: “Öğrencileri Hayata Hazırlıyoruz”

IHA
14.10.2015 - 14:19 Son Güncelleme :

KAHTA MYO MÜDÜRÜ DOÇ. DR. İLKAN ALİ OLGUNOĞLU, OKUL İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

IHA

Adıyaman Üniversitesi Kahta Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Doç. Dr. İlkan Ali Olgunoğlu, Kahta MYO’nun geleceğin girişimci bireylerini yetiştirdiğini belirterek, her öğrencinin kendi alanında birer uzaman olarak yetiştirmeye çalıştıklarını söyledi.
Adıyaman Üniversitesi Kahta Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlkan Ali Olgunoğlu, öğrencilere verdikleri eğitim ile hayata hazırladıklarını söyledi.
Doç. Dr. İlkan Ali Olgunoğlu, "Kahta Meslek Yüksekokulu 1998-1999 öğretim yılında 3 programla Su ürünleri,Tarla Bitkileri,Turizm ve Otel İşletmeciliği öğrenime başladı. Şuan Kahta Meslek Yüksekokulu’nda Bilgisayar Teknolojileri, Bitkisel ve Hayvansal Üretim, Finans, Bankacılık ve Sigortacılık, Mimarlık ve Şehir Planlama, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Park ve Bahçe Bitkileri, Su Ürünleri, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri ve Laborant ve Veteriner Sağlık olmak üzere 10 bölüm de bin 539 öğrencimiz bulunmaktadır. Meslek Yüksekokulu’nda 15 adet derslik, 3 bilgisayar laboratuarı, 2 öğrenci laboratuarı, kütüphane, halı saha, masa tenisi kortu, bay-bayan mescid ve konferans salonumuz mevcut. Ayrıca 2 doçent, 15 yardımcı doçent, 13 öğretim görevlisi, 2 okutman ile birlikte 32’si akademik, 27’de idari personelimiz ile güçlü bir kadromuz bulunmaktadır. Okulda Tarımsal Araştırma Laboratuarı mevcut olup Çiftçi Toprağı Analizi (pH, EC, Bünye, Organik Madde, Kireç, Fosfor, Potasyum, Tuzluluk, Azot), detaylı toprak analizi ile sulama suyu analizi yapılmaktadır. Talep doğrultusunda STK’lara veya çiftçilere bilgilendirme amaçlı konferanslar veriyoruz" dedi.
Okulda bulunan bilgisayar laboratuarları, öğrenci laboratuarları ve tarımsal uygulama alanları ile derste gördükleri eğitimleri uygulayarak pekiştirme bulduklarını söyleyen Olgunoğlu " Ders dışında kalan zamanlarında ise halı sahamızda spor müsabakaları yaparak eğlendikleri gibi zengin kütüphanemizde bulunan kitapları okuyup ya da ders çalışarak zaman geçirebiliyorlar" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Doç. Dr. Olgunoğlu: “Öğrencileri Hayata Hazırlıyoruz” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 14 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Doç. Dr. Olgunoğlu: “Öğrencileri Hayata Hazırlıyoruz” haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:28
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:19
 • Yatsı
  18:48
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı