DNA testi sayesinde tecavüz olayı 25 yıl sonra aydınlandı

DHA
18 Eylül 2013 - 13:07Son Güncelleme : 18 Eylül 2013 - 13:08

ALMANYA’nın Aşağı Saksonya Eyaleti’nde bulunan Osnabrück kentinde 25 yıl önce okula giden o tarihte 9 yaşında olan kızı tecavüz ederek öldüren kişi yıllar sonra DNA testi sayesinde bulunarak yakalandı.

Almanya’daki olay 1987 yılında meydana geldi. Okula giderken kimliği tespit edilemeyen bir kişi tarafından kaçırılan, daha sonra tecavüz edilerek öldürülen ve cesedi bulunan Christina’nın katili olaydan 25 sene sonra yakalandı. RTL kanalı, polisin 2’nci devlet televizyonu ZDF’deki karanlıkta kalan polisiye olayların ele alındığı Aktenzeichen XY programındaki bilgilerden yola çıkarak bir dizi DNA testi yaptırarak katile ulaştığını bildirdi. Tecavüz ve cinayet tarihinde 19, şimdi 45 yaşında olduğu tespit edilen şüpheli gözaltına alındı.

TECAVÜZCÜYE 3.5 YIL

Bu arada, Münih kentinde tahliye edilen ve ayağında elektronik kelepçe ile serbest bırakılan 42 yaşındaki Andreas R. geçen yılın Nisan ayında 7 yaşındaki bir kıza tecavüz etti. Kısa sürede yakalanan şüpheli Münih’te yargılanırken kendisine 3.5 yıl hapis cezası verildi. Bu daha da medyada geniş yer buldu.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı