Gündem Haberleri

GÜNDEM

  DMHİ'den durdurulan uçak açıklaması

  ANKARA (AA)
  23 Ağustos 2014 - 21:02Son Güncelleme : 23 Ağustos 2014 - 21:04

  Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünden, kalkışa hazırlanan Ankara-İstanbul uçağının kule tarafından durdurulmasına ilişkin açıklama yapıldı.

  DHMİ'nin açıklamasında; Esenboğa Havalimanı'ndan İstanbul seferini yapmak üzere saat 15.00'de havalanması planlanan TK2151 sefer sayılı Türk Hava Yolları uçağının, kalkışa geçtiği sırada Hava Trafik Kontrol Kulesi tarafından kalkışının iptal edildiği ifade edildi.

  İnmesi planlanan ve bu doğrultuda piste yaklaşan TK 7027 Antalya-Ankara uçağının teknik bir arızadan dolayı pisti pas geçme isteğini kuleye bildirdiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

  "Hava trafik kontrol kulesi de uçuş emniyetini sağlamak amacıyla pistten kalkışa hazırlanan TK 2151 Ankara-İstanbul uçağının kalkışını durdurmuştur. Pist başına dönen ve frenleri soğutulan Ankara-İstanbul uçağı, THY Teknik ekipleri tarafından kontrol edilmesinin ardından 17:36'da sorunsuz bir şekilde uçuşunu gerçekleştirmiştir. Uçuş ve yolcu güvenliği açısından risk yaratan herhangi bir durum yaşanmamıştır."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı