« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Djokovic'ten Marsel'e sms

ATP'nin bir numaralı ismi Novak Djokovic, Avustralya Açık'a hazırlanırken, Antalya'da future oynayacak olan kardeşi Marko ana tablonun uzağında kalınca, Sırp süper yıldız Marsel'e mesaj atarak Wild-card talep etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Geçtiğimiz yıl gösterdiği performansla yılın oyuncusu seçilen ATP lideri Novak Djokovic, Melbourne'de yılın ilk slam'i için hazırlıklarını sürdürürken, bir yandan da future oynayan kardeşini düşünüyor. Djokovic, dört gün önce Marsel İlhan'a SMS göndererek kardeşi Marko Djokovic'in Antalya'da 16 Ocak'ta başlayacak Türkiye ikinci hafta future turnuvası için ana tablo wild-card talep etti. Djokovic, Marsel'den yetkilileri devreye sokarak 911 numara bulunan 20 yaşındaki kardeşi Marko'ya iki haftalık wild-card almasını rica etti.

Talep reddedildi

tenisdunyasi.net'in özel haberine göre; Marsel ve koçu Can Üner, bu mesajı Federasyon Başkanı Ayda Uluç ve Kaya Belek'teki turnuvaların organizatörü ve TTF Yönetim Kurulu üyesi Gökhan Dönmez ile paylaştı. Ancak Marko Djokovic için istenen wild-card talebi, daha önce Antalya'da oynadığı turnuvalar esnasında tatsız bir kaç tartışmaya yol açan Marko'nun koçu Nikola Jovanovic yüzünden reddedildi./images/100/0x0/55ea72ddf018fbb8f880a4f8

Novak Djokovic'in Marsel'e ve daha sonra Can Üner'e gönderdiği İngilizce SMS'lerin metni şöyle:

"Marcel, happy new year! Wish you all the best in 2012. I am texting you regarding you My brother Marko. He was playing some futures in Antalya and earned 10 points. But he wasnt playing for one year because of surgery. In this moment he is still not in main draw of tournaments in the same place in Antalya! Main draw starts on 16 jan. i want to ask you if you can somehow ask the Turkish Federation for WC main draw for him that week or any other week. he would play to 2-3 weeks there. his name is Marko Djokovic. please let me know. thank you. Novak Djokovic."

(Marsel, mutlu yıllar. 2012 için en iyi dileklerimle. Sana kardeşim Marko'yla ilgili bu mesajı atıyorum. Kendisi Antalya'da future oynuyor ve 10 puanı var. Ama bir yıldır ameliyat nedeniyle oynayamadı. Şu anda Antalya'daki aynı yerdeki turnuvada da ana tabloda değil. Ana tablo 16 Ocak'ta başlıyor. Senden Türk Federasyonu'na onun için bu hafta ya da bir başka hafta wild-card verilip verilemeyeceğini sormak istiyorum. 2-3 hafta orada oynayacak. Kardeşimin adı Marko Djokovic. Lütfen bana haber ver. Teşekkürler. Novak Djokovic.)

"Hello Can Uner. Yes, it would be great of we can have two WC (16 jan and one week after) If not, then one would be good as well. Thank you and sorry for disturbing."

(Selam Can Üner. Evet, eğer iki wild-card olursa harika olur (16 Ocak ve bir hafta sonrasına). Mümkün değilse, bir hafta da iyi olur. Teşekkürler, rahatsızlık için kusura bakmayın.)


Bunları da Beğenebilirsiniz